Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Zynga’nın behreleri 8 yılın tepesine yükseldi

Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga’nın payları, Türk oyun şirketi Peak Games’i 1,8 milyar dolara satın almasının akabinde 8 yılın en yüksek seviyesine çıktı.

Nasdaq borsasında ZNGA koduyla süreç gören Zynga’nın behreleri pazartesi günü yüzde 5,57 yükselişle 9,66’ya yükseldi. Şirketin payları gün içerisinde 9,87 bedeline ulaşarak 8 yılın en yüksek seviyesini kaydetti.

Zynga’nın behreleri, Türk oyun şirketi Peak Games’i 1,8 milyar dolara satın almak için anlaştığını duyurmasının akabinde yükseliş gösterdi. Şirketin yıllık gelir beklentisini de 1,65 milyar dolardan 1,69 milyar dolara yükseltmesi de payların artışında tesirli oldu.

ABD’li oyun şirketi Zynga, Toon Blast ve Toy Blast’ın yaratıcısı olan İstanbul merkezli Peak Games’i 1,8 milyar dolara satın almak için muahede imzaladığını duyurmuştu.

Şirketten yapılan açıklamada, Peak Games’in yüzde 100’ünün yaklaşık 900 milyon dolar nakit ve yaklaşık 900 milyon doları Zynga’nın umumi behreleri olmak üzere satın alınacağı bildirilmişti. Açıklamada, kelam konusu alımla Zynga’nın yeni oyun stokunu güçlendireceği belirtilmişti.

Açıklamada görüşlerine taraf verilen Zynga CEO’su Frank Gibeau, “Peak’e ‘Aramıza lâtif geldin’ demekten gurur duyuyoruz. Peak yerkürenin en âlâ puzzle oyunu geliştiricilerinden biri. Böylesine yaratıcı ve tutkulu bir kadroyla yeteneklerimizi daha da ileri taşıyacak olmak bizi heyecanlandırıyor.” tabirlerini kullanmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287