Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Yurtdışı İş Gezileri için Kosgeb Desteği Nasıl Alınır

Küçük ve orta ölçekli işletmeler, KOSGEB tarafından muhtelif programlarla desteklenmektedir. Bunlardan biri olan Genel Destek Programı başlığı altında, Yurtdışı İş Gezisi desteği de bulunmaktadır. Bu programın amacı kobilerin yurtiçi ve yurtdışı pazar paylarını artırmak amacıyla tanıtım faaliyetlerinin geliştirilmesidir.
Programdan yararlanmak için;

  1. İşletmenin KOSGEB veri tabanında yer alması lazımdır.
  2. Başvuru yapılır.
  3. İşletmenin başvurusu kabul edilir ise kendilerinden bir taahhütname alınır. Verilen taahhütnamede, genel olarak, işletmeler sundukları belge ve bilgilerin doğru olduğunu, yanlış bilgi verildiği tespit edilirse, haklarında yasal işlem yapılmasını kabul ettiklerini, aynı giderler için başka kuruluşlardan destek almayacaklarını taahhüt etmektedirler.
  4. Program 3 yıllıktır ve bu süre taahhüt verildiği tarihte başlar.
  5. Yurtdışı İş Gezisi desteği alabilmek için bu gezinin ya meslek kuruluşları, ya KOSGEB ya da Türsab üyesi kuruluşlar tarafından düzenleniyor olması gerekir.
  6. Gezinin konaklama, ulaşım ve diğer giderlerini KOSGEB karşılar.  En fazla 2000 TL destek sağlanır, programın 3 yıllık süresi boyunca toplam tutar 10000 TL yi geçemez.
  7. Yurtdışı iş gezisinin katılımcıları işletme ortağı veya sahibi ya da çalışanı olmak mecburiyetindedir.
  8. Gezinin düzenlenebilmesi için en az 10 işletmenin katılımı gerekmektedir. Burada sektörlerin birbirinden farklı olması bir engel teşkil etmemektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287