Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

YouNow’dan Nasıl Para Kazanılır?

Son yılların en popüler web sitelerinden birisi olan younow artık yayıncılarına para kazandırıyor. Younow ile hayal edemeyeceğiniz kadar paralar kazanmak hiç de zor değil. Bunun için sizlere younow üzerinden nasıl para kazanacağınızı kısaca ele alacağız.

Bilindiği gibi younow bir sohbet sitesi olup, yayıncılar ile kullanıcıların etkileşimde bulundukları bir sisteme dayanır. Burada bazı yayıncılar her daim trend listesinde olurken, bazı yayıncılar ile yayın içeriğine göre daha geri sıralarda kalmaktadırlar.

Younow trend listesi

Bu liste genel olarak en çok izlenilen yayıncıların sıralanması ile belirlenir fakat tek kriterin çok izlenme olmadığını da belirtmek gerekir. Zira yorum sisteminde bulunan bar ve diğer beğenme seçenekleri sayesinde, o kişi popüler kullanıcıların bulunduğu trend listesine giriş yapabilir. Bu sayede daha çok kullanıcı o yayına gelecektir.

Trend listesi ve para kazanmak arasındaki ilişki nedir?

Trend listesine girmeniz canlı yayınızı çok daha fazla kullanıcının izlemesini sağlar. Burada normalde alt sırada bulunduğunuzda sizi izlemeye tenezzül bile etmeyen bir kullanıcı, siz ilk 5 listesine girdiğinizde sadece merakten bile yayınıza gelebilir. Bu da kazancınızı arttıracak önemli bir etkendir.

Younow’dan para kazanmak

Kullanıcılar younow’a kayıt olduklarında, giriş yaptıklarında, level atladıklarında ve çeşitli etkinliklerinde coinsler kazanır. Bu coinsler sohbet esnasında sohbet kutusunda beliren resim, like, bar ve türden özelliklerin kullanılmasını sağlar.

Basit bir mantık ile para kazanma durumunu ifade etmek gerekirse, bars olarak nitelendirilen sanal paranın yayıncılara para kazandırdığını söyleyebiliriz.

 Ne kadar çok bar, o kadar çok para!

Yayıncıya ne kadar çok bar gönderilirse, yayıncı barın karşılığında gerçek paraya denk gelen miktarı kazanacaktır. Bu arada younow’ın toplam kazançtan %30 kesinti yaptığını da unutmamak gerekir.

Burada bar ile kazanç elde etme yöntemi dışında, diğer alternatif reklam yöntemleri ile de kazançların arttırılması mümkündür.

Basit bir mantıkla artık younow üzerinden nasıl para kazanılacağını kavradığımıza göre, bu aşamadan sonra sorulacak bir diğer soru ise younow’da nasıl daha çok izlenirim? bu sorunun cevabını ise bir sonraki yazımızda vereceğiz ve size younow üzerinde daha çok izlenmeyi nasıl sağlayabileceğinize dair önemli ipuclarını vereceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287