Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Younow’da İzleyici Arttırmak İçin Ne Yapmalı?

Sosyal sohbet ve canlı yayın sitesi olan younow ile belli bir kitleye kendinizi ifade edebilir, yayınıza katılabilecek herhangi bir izleyici konuk ile sohbetinizi ilerletebilir ve yeteneklerinizi konuşturarak çok daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

Younow’da izlenme almak ve sizi çok daha fazla kişinin izlemesini istiyorsanız, uygulayabileceğiniz bazı etkili teknikler vardır. Bu teknikler sayesinde hem younow canlı yayınınızı daha fazla kişi izleyecek hem de yeteneklerinizi konuşturarak para kazanma keyfini yaşayabileceksiniz.

Yeteneklerinizi ön plana çıkartın

Younow’da muhabbetiniz ne kadar dikkat çekici olursa, o kadar başarılı olursunuz. Bunun yöntemi ise klişe telefon şakalarından çok, bilgi ve yeteneklerinizi ön plana çıkartmakla olur.

Seyirciler Sizi Neden İzlesin?

Seyircileri sizi izlemeleri için bir sebep sunabilmelisiniz. Klişe bir muhabbet kimsenin ilgisini çekmeyecektir. Kullanıcı yaş kitlesinin de düşük olması sebebiyle yayıncılar ortalama 1 saatlik yayınlarının neredeyse 40 dakikasını like atın, beğeni yapın, bar atın demekle geçiriyorlar. Hatta bunu yapan sosyal medya fenomenleri bile var.

İzleyicilerin sizi izlemesi ve izleyici sayısı arttırmak

  • Tematik bir muhabbet yapabilirsiniz (belli bir konu hakkında, sürekli yayınlar)
  • Ünlü olmaya çalışmayın.
  • Basit yarışmalar düzenleyebilirsiniz fakat bu yarışmaların ilgi çekici olmasını sağlamalısınız
  • Soru cevap ve puanlama hatta ödüllendirme gibi bir etkinlik düzenleyebilirsiniz
  • Belli bir yeteneğiniz varsa, bu yeteneğinizi gösterebilir yada yetenekleriniz hakkında muhabbet edebilirsiniz
  • Uygun tag’i değil, popüler tag’te yayın yapın. Kullanıcılar daha çok popüler tag’lerde yayınlarını açar. Sizler de daha fazla seyirci sayısına ulaşmak istiyorsanız, popüler tag’leri tercih etmelisiniz.

Yukarıdaki maddelerin bir yada bir kısmı daha fazla izlenim almak için uygulanabilecek başarılı yöntemlerdir. Bunları çoğaltmak mümkündür.

En çok izlenenler, nasıl izleniyor?

Younow’da en çok izlenen kişiler genelde sosyal medya ünlüleri, youtube ünlüleri, twitch ünlüleri şeklinde sıralandırabileceğimiz, popüler sosyal ağlarda belli bir takipçi kitlesine ulaşmış kişiler olarak tanımlayabiliriz.

Yukarıda sıralandırdığımız ünlüler grubu dışında kalan ve çok izlenen yayıncılar da var. Bu yayıncılar ise kendilerine özel muhabbetleri, ilgi çeken yönleri, yetenekleri, düzenledikleri özel etkinlikler ile pek çok kullanıcı tarafından beğeni toplamakta, merak edilmekte ve izlenilmektedir.

Eğer Younow’da ban yediyseniz, beklentilerinizi alamadıysanız, sizi anlamadılarsa, younow’a en iyi alternatif olarak periscope kullanmayı deneyebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda younow ile periscope arasındaki farkları ele alacağız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287