Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

YouNow Kapatıldı, YouNow Benzeri Siteler

Canlı yayın yapma ve sohbet sitesi YouNow ülkemizde henüz yaygınlaşmaya başlamıştı. Özellikle Amerika’da pek çok yayıncıya sahip olan bu uygulama aynı zamanda bir web sitesine sahipti. Kullanıcıların bir kısmı Android ve iPhone akıllı telefonlarından canlı yayın gerçekleştirirken, bir kısmı ise doğrudan tablet, laptop ve masaüstü bilgisayarlardan yayın yapmaktaydılar.

YouNow Neden Kapatıldı?

YouNow’da yaşanan pek çok olay, sosyal medyaya yansımış ve büyük ilgi uyandırmıştı. Yayıncıların genel yaş ortalamasının düşmesi ve bazı olayların yaşanması, aslında sitenin Türkiye’de erişime engelleceğinin bir göstergesiydi. Nitekim ülkemizde daha önce popüler olan pek çok web sitesi engele takılmıştır ve günümüzde de zaman zaman engellenmektedir. Bunların başlıcalarını Blogger, YouTube, WordPress, Facebook, Twitter şeklinde sıralandırabiliriz.

YouNow’ın neden erişime engellendiğine dair bir ayrıntı yok. Siteye girilmeye çalıştığında sadece mahkeme yazısı ile karşı karşıya kalınıyor. Younow’ın kapatılma sebepleri ile alakalı pek çok rivayet ortalıkta dönüyor. Kimileri digitürk yayınları nedeniyle derken, kimileri ise canlı yayındaki küfür ve olaylardan olduğunu ifade ediyor. Sonuç olarak karar hakkında net bir bilgi yok ve yaşanan bu olay ülkemizdeki internet denetimi, Kuzey Kore ve Çin’deki denetime benzetiliyor.

YouNow Alternatifi Web Siteleri, Uygulamalar

Younow için en iyi bir alternatif dediğimiz ve yakın bir geçmişte oldukça popüler olan periscope uygulamasının yıldızı fazla geçmeden söndü. Bu uygulama esasında younow’dan çok daha sonra ortaya çıkmış ancak başarılı reklam politikaları sayesinde son derece popüler olmuştu.

Yeni Bir Canlı Yayın Yapma Sitesi & Uygulaması friendfeed.com

Friendfeed.com YouNow’ın en iyi alternatifi olarak biliniyor ve pek çok younow kullanıcısı bu siteyi kullanmaya başladı. Son derece eğlenceli bir canlı yayın yapma ve sohbet sitesi olarak friendfeed.com, younow’a en iyi bir alternatif olarak tavsiye edilebilir niteliklere sahiptir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287