Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

YKS ve MSÜ imtihanına bir günlük ek müracaat hakkı

Üniversite Kurumları Imtihanı (YKS) ve Ulusal Savunma Üniversitesi (MSÜ) testi müracaatlarını internet ortamında yaptıkları halde ödeme süreci tamamlanmadığı için kayıt yaptıramayanlara bir günlük ek müracaat hakkı verildi. Bu durumdaki adaylar sistemin açılmasıyla kayıtlarını 4 Haziran’da tamamlayabilecek.

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü başkanlığında toplanan, TBMM Dilekçe Encümeni ile İnsan Haklarını İnceleme Karma Alt Encümeni, Kamu Denetçiliği Kurumunun (KDK) tavsiye kararlarına uyan ve uymayan kurumların temsilcilerini dinledi.

YKS ve Ulusal Savunma Üniversitesi testine başvuran ve müracaat sırasında imtihan fiyatını internet üzerinden ödeyen gelgelelim ödeme gerçekleşmediği için kayıt sürecini tamamlayamayanlara ek müracaat hakkı tanındı.

Kamu Denetçisi Arif Dülger, mağduriyetler sonucu KDK’ye yapılan müracaatlar üzerine ÖSYM’ye bu hususta tavsiye kararında bulunulduğunu açıkladı.

Daha sonra laf alan ÖSYM Lider Yardımcısı Cengiz Ceylan, kimi adayların ödeme aşamasında süreci gerçekleştirdikten sonra olumlu ya da olumsuz halde gelen uyarıyı görmeden sistemi kapattıklarını söyledi.

Bu zahmetin da bundan kaynaklandığını anlatan Ceylan, “Bu sabah itibarıyla bir tahlil yolu bulduk. İnşallah bu ayın 4’ü itibarıyla bu arkadaşlarımız yine kayıt yaptırabilecek. Ödemelerini de yapabilecekler.” dedi.

Ceylan, komite üyelerinin soruları üzerine yaklaşık 2 bin kişinin müracaat yapabileceğini, bankacılık sistemi üzerinden ödeme teşebbüsünde bulunan herkese bu hakkın tanınacağını aktardı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287