Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Yeni celp periyoduna ait koronavirüs tedbirleri duyuruldu

Ulusal Savunma Bakanlığı (MSB) haziran celp periyoduna yönelik hazırlanan açıklamanın imgelerini basın-yayın kuruluşlarıyla paylaştı.

MSB Basın ve Halkla Münasebetler Müşavirliğinde vazifeli Binbaşı Pınar Kara’nın yaptığı açıklamanın mahal aldığı imajlarda, yeni tip koronavirüs (COVID-19) ile savaş haziran celp periyodunda alınacak tedbirlere ait malumat verildi.

Bakanlığın COVID-19 salgınıyla savaşının muvaffakiyetle devam ettiğini tabir eden Kara, “Bize emanet edilen Mehmetçiklerin askerlik hizmetini inançlı olarak alanına getirmeleri ve virüsün yayılmasını önlemek maksadıyla her türlü önlem alınmış ve alınmaya devam etmektedir.” diye konuştu.

“Mümkün olduğunca az kişi ile temas edin”

Kara, haziran celp periyodunda silah altına alınacak yükümlü çalışana yönelik alınan önlemlere ait şunları kaydetti:

“Katılış yapacakları birliklere ulaşıncaya kadar mümkün olduğunca az kişi ile temas ederek birliklerine inançlı halde katılış yapmaları maksadıyla, garnizon komutanlıklarınca havaalanı, gar ve otogarlarda birer irtibat noktası açılacaktır. Bu irtibat noktalarına müracaat edenler, tahsis edilen araçlar ile direkt birliklerine ulaştırılacaktır. Bu nedenle, haziran celp devrinde silah altına alınacak yükümlü işçinin katılış yapacakları birliklerin bulunduğu yerleşim merkezlerine ulaşmalarını müteakip, derhal garnizon komutanlıklarınca havaalanı, gar ve otogarlarda açılacak irtibat noktalarına müracaat etmeleri beklenmektedir.”

Kaynak: AA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287