Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Ultimate WooCommerce SEO Rehberi – Adım Adım (2019)


Ultimate WooCommerce SEO Rehberi – Adım Adım (2019)

.

.

WooCommerce SEO’nuzu geliştirmek istiyor, ancak nasıl başlayacağınızdan emin değil misiniz? E-Ticaret mağazanız için arama motoru optimizasyonu (SEO), gerçek dünyadaki her sokak köşesinde duran, mağazanızın adı ve yönüyle işaretler döndüren birine eşdeğerdir. WooCommerce mağazanızı SEO için optimize etmediyseniz, çok fazla satış kaçırıyorsunuz. WooCommerce SEO’nuzu geliştirmenize ve daha fazla müşteri almanıza yardımcı olmak için bu nihai WooCommerce SEO kılavuzunu oluşturduk.

Başlamadan önce, temelleri ele alalım.

WooCommerce nedir?

WooCommerce, WordPress için tasarlanmış açık kaynaklı bir e-ticaret eklentisidir. En güçlü içerik yönetim sisteminden (CMS) yararlanmanıza ve çevrimiçi bir mağaza çalıştırmak için kullanmanıza olanak tanır. Açık kaynak yapısı nedeniyle mağazanızın her yönünü özelleştirebilir ve kolayca özel uzantılar oluşturabilirsiniz.

Çevrimiçi bir mağazaya başlamadan önce, çoğu yeni başlayan iki sorudan birini sorar: WooCommerce, Shopify ile nasıl karşılaştırılır ve WooCommerce SEO dostu mudur?

Shopify vs WooCommerce’ın hangisinin sizin için daha iyi bir platform olduğunu görmek için kullanabileceğiniz ayrıntılı bir karşılaştırmasını oluşturduk.

İkinci sorunun cevabı aşağıdadır:

WooCommerce SEO Dostu mı?

WooCommerce kutunun dışında çok SEO dostu. Kendisi standart uyumlu ve SEO için iyi olan WordPress üstünde çalışır. Bununla birlikte, WooCommerce ürün SEO’sunu daha da geliştirmek için kesinlikle eklentileri ve teknikleri kullanabilirsiniz.

WooCommerce ile bir çevrimiçi mağaza başlattığınızda, mağazanıza temalar, ürünler, açıklamalar, resimler ve diğer içerikler gibi şeyler eklemek size kalmıştır. Eklediğiniz tüm ek içeriği optimize etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

WooCommerce SEO devam eden bir süreçtir ve arama motoru trafiğinizde / satışlarınızda büyümeyi sürekli görmek için devam etmeniz gerekecektir.

Şimdi merak ediyor olabilirsiniz, etkili bir WooCommerce SEO stratejisini doğru şekilde dağıtmak için neye ihtiyacım var?

İşte WooCommerce SEO rehberimizin size yardımcı olabileceği yer burasıdır. Senin için her şeyi parçaladık.

Hazır? Başlayalım.

1. WordPress SEO Kurulumunu Gerçekleştirin

WooCommerce bir WordPress eklentisidir, yani WooCommerce’ye özgü SEO ince ayarlarına geçmeden önce genel WordPress SEO kurulumunuzu geliştirmeniz gerekir.

Yeni başlayanlar için eksiksiz bir WordPress SEO rehberi oluşturduk. Son derece ayrıntılıdır ve bu makalenin 2. adımına geçmeden önce tüm kılavuzdan geçmenizi önemle tavsiye ederiz.

Bununla birlikte, aceleniz varsa, yapmanız gereken en önemli şey sitenize Yoast SEO eklentisini yüklemek ve kurmaktır.

Yoast SEO eklentisi, ürünleriniz için uygun SEO alanlarını ayarlamanızla birlikte SEO site haritaları eklemenize yardımcı olacaktır.

Yoast SEO’yu kurduktan sonra, WooCommerce SEO kılavuzumuzun 2. adımına geçebilirsiniz.

2. Ürün SEO Başlıklarını Yazma

Blog yayınlarınızı SEO için optimize ettiğiniz gibi, bireysel WooCommerce ürünlerinizi de SEO için optimize etmeniz gerekir.

WooCommerce ürün SEO’sunun en önemli kısımlarından biri, SEO dostu ürün başlıkları yazmaktır.

Bu ürün başlıkları tarayıcınızın başlık çubuğunda görünür ve arama motorları tarafından bir arama sonucunun başlığı olarak kullanılır.

Önceki adımı izlediyseniz, Yoast SEO eklentisini zaten yüklemiş olacaksınız. WooCommerce ürünlerinizi de kapsayan eksiksiz bir WordPress SEO paketidir.

Bir WooCommerce ürününü düzenleyerek ve Yoast SEO kutusu bölümüne ilerleyerek başlamanız gerekir. Ardından, snippet önizlemesinde gösterildiği gibi gönderi başlığına tıklamanız gerekir ve Yoast SEO, ürünün SEO başlığını düzenleyebileceğiniz bir alan görüntüler.

WooCommerce ürününüzün SEO başlığı, mağazanızdaki ürün başlığından biraz farklı olabilir. Müşterilerinizin ürünü ararken kullanacağını düşündüğünüz anahtar kelimeleri kullanabilirsiniz.

Ayrıca, onu kullanıcılar için akılda kalıcı, ilginç ve çekici hale getirmeniz gerekir. Ancak, web sitenizi cezalandırabileceğinden kullanıcıları ve arama motorlarını kandıracak yanıltıcı veya yanlış başlıklar kullanmamak önemlidir.

Aşağıdaki örnek bir başlığa bakalım.

Sıkıcı başlık: Markalı Erkek Deri Cüzdan

SEO İçin Optimize Edilmiş Başlık: Erkekler için İkiye Katlanmış Kahverengi Deri Cüzdan – Dayanıklılık için Yüksek Kalite

SEO için optimize edilmiş başlığımızda, iki kat, kahverengi, dayanıklılık gibi uzun kuyruklu anahtar kelimelerden, “erkek deri cüzdanı” ararken insanların arayacağı her şeyden bahsediyoruz.

Çevrimiçi alışveriş yaparken, kullanıcılar genel sorgular yerine ayrıntılı arama sorguları yazar. WooCommerce ürün başlığınıza uzun kuyruklu anahtar kelimeler ekleyerek, arama motorlarının sizi rakiplerinizden daha yüksek bulmasına ve sıralamasına yardımcı olursunuz.

3. Ürün SEO Açıklamaları Ekleyin

Yoast SEO’daki başlığın hemen altında, kendi ürün meta açıklamanızı eklemek için bir kutu da göreceksiniz.

Bu açıklama web sitenizde gösterilmese de, arama motorları tarafından ürün başlığınızın altında görünmek için kullanılacaktır. Kullanıcıların ürününüzü tıklayıp görüntülemesi için ikna edici bir neden sağlamak için bu açıklamayı kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Bunu tek satırlık satış konuşmanız olarak düşünün.

Ürünün SEO başlığında kullandığınız anahtar kelimeleri kullanmayı unutmayın. Bu, bu hedef anahtar kelimeler için sıralama şansınızı artıracaktır.

4. Ürün Slugını Optimize Edin

Slug, URL’nizde WordPress tarafından kullanılan kalıcı bağlantılar olarak da bilinen bir ürünün güzel-adıdır. Varsayılan olarak WooCommerce, ürününüzün başlığını bilgi olarak kullanır. Ancak bazen varsayılan bilgiler herhangi bir alakalı SEO anahtar kelimesi içermez.

Bunu, ürününüzün SEO ayarlarında değiştirebilirsiniz. Ana anahtar kelimenizi bilgi sayfasında kullandığınızdan ve çok uzun yapmadığınızdan emin olun.

Örneğin, erkeklerin deri cüzdanı için, sümüklüböceği yapmanızı öneririz: iki katlı kahverengi-erkek-deri-cüzdan-marka adı

5. Ekmek Kırıntılarını Etkinleştir

Ekmek kırıntıları, bulunduğunuz sayfaya giden temiz bir yol veya iz tanımladığı için dahili bağlantı için mükemmeldir.

Bu kırıntıları da arama sonuçlarında görünür ve sitenize sıralamada ekstra avantaj sağlar.

Yoast SEO ayarlarını yaparak WooCommerce ürünleriniz için ekmek kırıntılarını etkinleştirebilirsiniz. Basitçe SEO »Arama Görünümü sayfasına gidin ve Breadcrumbs sekmesini tıklayın.

Ardından, ekmek kırıntıları seçeneğinin “Etkin” olarak ayarlandığından emin olmanız gerekir. Ayrıca, ekmek kırıntılarınızda ürün kategorisini de kullanabilirsiniz.

Ayarlarınızı kaydetmek için değişiklikleri kaydet düğmesini tıklamayı unutmayın.

WooCommerce temanızda ekmek kırıntılarını görüntülemek için temanıza veya alt temanıza aşağıdaki kodu eklemeniz gerekir. Temanız için header.php dosyasını düzenleyin ve bu kodu sonuna doğru ekleyin.

‘, ‘

‘); }?>

Ekmek kırıntıları hakkında daha fazla bilgi edinmek için WordPress’te ekmek kırıntısı gezinme bağlantılarının nasıl görüntüleneceği ile ilgili makalemize bakın.

Bu en iyi WooCommerce temalarından birini kullanıyorsanız, muhtemelen yerleşik kırıntı işlevselliği ile birlikte gelir.

6. Ürün Kategorilerini ve Etiketlerini Düzgün Kullanmak

Ürün kategorileri ve etiketler, çevrimiçi mağazanızdaki ürünleri düzenlemenize yardımcı olur. Bu, müşterilerinizin aradıkları doğru ürünü bulmalarını kolaylaştırır.

Kategoriler ve etiketler de arama motorlarına aynı şekilde yardımcı olur. Her ürün kategorisi ve etiketi, WooCommerce’de arama motorları tarafından taranan ve listelenen kendi sayfasına sahiptir.

Bu sayfaların benzer ürünleri olduğundan, bu, anahtar kelime yoğunluğunu artırır ve bu anahtar kelimeler için sıralama olasılıklarını artırır.

Birçok yeni başlayan, kategori ve etiketler arasındaki farktan şaşkına dönüyor ve bunları yanlış kullanıyor. Kategoriler, ürünlerinizin geniş gruplandırması içindir. Mağazanız bir kitapsa, kategoriler içindekiler tablosu olacaktır.

Örneğin, bir giyim mağazasında erkek, kadın, aksesuar, mücevher vb. Kategoriler bulunabilir. Kategoriler hiyerarşiktir, bu nedenle bunlara alt kategoriler ekleyebilirsiniz.

Diğer yandan, etiketler ürünün özelliklerini tanımlayan daha belirgin anahtar kelimelerdir. Örneğin, bir tişört ürününde gündelik, yazlık kıyafet ve daha fazlası gibi etiketler bulunabilir.

Bu konu hakkında daha fazla bilgi için, kategoriler ve etiketler arasındaki fark hakkındaki kılavuzumuza bakın.

7. Ürün Resimleri için Alternatif Metin Ekleme

Birçok müşteri aradıkları ürünleri hızla bulmak için resim aramaya geçer. Google, web sitesi sahiplerine yardımcı olmak için kısa süre önce “Görseli Görüntüle” düğmesini görsel arama sonuçlarından kaldırdı. Bu, kullanıcıların resmi bağlamla görmek için web sitenizi ziyaret etmeleri gerektiği anlamına gelir.

Bu eğilim, çevrimiçi mağazaların yüksek motivasyonlu müşterileri web sitelerine yönlendirmesine de yardımcı oluyor.

Görsel SEO, web araması gibi çalışır. Google, kullanıcıların aradıkları resimleri bulmalarına yardımcı olmak için yapay zeka, görüntü tanıma ve diğer algoritmaları kullanır.

Google görsel aramadan trafik almak için yapabileceğiniz en önemli şey, web sitenizdeki tüm resimlere alt etiketi eklemektir.

Alt metin, web sitesi sahiplerinin resimleriyle birlikte bazı metinler eklemelerine olanak tanıyan bir HTML özelliğidir. Bu metnin amacı, tarayıcı bir görüntü getiremediğinde gösterilmektir.

Arama motorları bu alternatif metni resim aramalarında bir sıralama faktörü olarak kullanır. Temel olarak, bu görüntünün ne hakkında olduğunu açıklamak için metin ekleyebilirsiniz.

WooCommerce’e yüklerken tüm ürün resimlerinize alternatif metin ekleyebilirsiniz. Ayrıca eski ürün resimlerinizi Medya kütüphanesinde düzenleyebilir ve her birine tek tek alternatif metin ekleyebilirsiniz.

Alternatif metin hakkında daha fazla bilgi edinmek için, WordPress’te resim alt metin ve resim başlığı hakkındaki makalemize bakın.

8. Ürün Kategorileri için SEO Başlığı ve Açıklamaları Ekleyin

WooCommerce’deki her ürün kategorisinin kendi sayfası vardır. Bu sayfa, hedeflenen anahtar kelimeleriniz için anahtar kelime yoğunluğunu artıran benzer ürünler içerir. Bu, ürün kategorisi sayfalarını WooCommerce SEO için daha önemli hale getirir.

Bir başlık ve açıklama ekleyerek ürün kategorisi sayfalarını daha da optimize edebilirsiniz. Yoast SEO, WooCommerce mağazanızdaki her kategori için SEO başlığı ve açıklaması ayarlamanızı sağlar.

Ürünler »Kategoriler sayfasına gidin ve bir kategorinin altındaki düzenle bağlantısını tıklayın.

Düzenleme ekranında Yoast SEO bölümüne gidin ve snippet önizlemesinde kategori başlığını tıklayın. Yoast SEO şimdi ürün kategorisi için kendi özel SEO başlığınızı ve açıklamanızı girmek için düzenleme alanlarını görüntüleyecektir.

9. Google Analytics’teki WooCommerce Müşterilerini İzleyin

Etkili bir SEO stratejisinin en önemli kısmı veridir. Kullanıcılarınızın nereden geldiğini, mağazanızı nasıl bulduklarını, hangi ürünlere baktıklarını ve mağazanızda ne yaptıklarını öğrenmeniz gerekir.

Google Analytics, tüm bu bilgileri izlemenize yardımcı olabilir, ancak doğru şekilde ayarlanması son derece zordur.

Bu yüzden WordPress için en popüler Google Analytics eklentisi MonsterInsights’ı oluşturduk.

MonsterInsights’ın pro sürümü, WooCommerce gelişmiş e-Ticaret izlemeyi tek bir tıklamayla etkinleştirmek için kullanabileceğiniz yerleşik e-Ticaret izleme özelliği ile birlikte gelir.

WooCommerce mağazanız hakkında veriye dayalı kararlar almak ve işinizi güvenle büyütmek için Google Analytics ile birlikte MonsterInsights’ı kullanabilirsiniz.

Google Analytics’in gelişmiş e-Ticaret özelliklerini nasıl kullanacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için WooCommerce’de müşteri izlemeyi etkinleştirme hakkındaki makalemize bakın.

10. Web Sitesi Hızını ve Performansını Optimize Edin

Google, web sitesi hızını en önemli sıralama faktörlerinden biri olarak görür. Bu, daha hızlı web sitelerinin daha yavaş web sitelerine göre daha yüksek sıralama olasılığı daha yüksek olduğu anlamına gelir.

Yavaş web siteleri, kullanıcı deneyimini etkilediği ve gerçek paraya mal olduğu için işletmeniz için kötüdür.

StrangeLoop örnek olay incelemesine göre, sayfa yükleme süresinde 1 saniyelik bir gecikme dönüşümlerde% 7 kayıp,% 11 daha az sayfa görüntüleme ve müşteri memnuniyetinde% 16 azalma sağlayabilir.

Çoğunlukla, yavaş bir WooCommerce mağazasının 1 numaralı nedeni web barındırmadır. Bu durumda, bu optimize edilmiş WooCommerce barındırma sağlayıcılarından birine geçiş yapabilirsiniz.

Web sitenizi hızlandırmak için WordPress performans kılavuzumuzdaki adım adım talimatları da takip edebilirsiniz.

11. WooCommerce Güvenliğini Geliştirin

Arama motorları güvenli ve güvenli web sitelerini sever. Google, güvenli olmayan web sitelerini uyarılarla hızlı bir şekilde işaretleyerek kullanıcıları hilekarlık, kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı web sitelerinden uyarır.

Bu sadece WooCommerce SEO sıralamalarınızı yok etmekle kalmaz, aynı zamanda markanızın itibarı üzerinde de ciddi bir etkiye sahiptir.

Bilgisayar korsanları her zaman kaba kuvvet saldırıları, kötü amaçlı yazılım yerleştirme ve veri hırsızlığı girişimleri içeren rastgele web sitelerini hedefler. Bunu önlemek için WooCommerce mağazanızın güvenliğini artırmanız gerekir.

WooCommerce güvenliğinizi güçlendirmek için WordPress güvenlik kılavuzumuzdaki adım adım talimatları izleyin.

Bu makalenin, WooCommerce SEO’nuzu nasıl geliştireceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Ayrıca, işinizi büyütmenize yardımcı olacak en iyi WooCommerce eklentileri listemizi görmek isteyebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğitimleri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Tam bir WooCommerce SEO kılavuzu mu arıyorsunuz? Arama sıralamanızı yükseltmek ve daha fazla satış elde etmek için nihai WooCommerce SEO kılavuzumuza bakın. #SEO #wordpress #woocommerce #onlinemarketing

.

.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287