Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Ücretsiz Backlinks Checker Kullanarak Rakiplerinizi Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?


Ücretsiz Backlinks Checker Kullanarak Rakiplerinizi Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

.

.

Paylaş

Cıvıldamak

Toplu iğne

LinkedIn 754 paylaşım

Google’da iyi bir sıralama elde etmeye çalışırken göz önünde bulundurmanız gereken iki yüz faktör vardır.

En önemlilerinden biri geri bağlantılardır. Bunlar, alan adınıza bağlantı veren üçüncü taraf web sitelerinde bulunan bağlantılardır.

İki nedenden dolayı önemlidirler. Size yönlendirme trafiği getirebilir ve arama motoru sonuçlarınızı önemli ölçüde artırabilir.

Yayınlarda kullanılacak anahtar kelimeleri ararken, arama hacmini ve rekabetini analiz ederiz. Geri bağlantılar bu analizin önemli bir parçasıdır çünkü bir web sitesinin yetkili olup olmadığını ve onu yenmenin zor ya da kolay olup olmayacağını bize bildirirler.

Geri Bağlantı Verilerini Nerede Bulabiliriz?

Bu veriler genellikle yalnızca en az 200 $ olan premium araçlarda sağlanıyordu.

Ancak, işler değişti ve bu veriler artık ücretsiz bir seo aracında ve Ubersuggest adlı ücretsiz bir geri bağlantı denetleyicisinde sağlanıyor.

Zaten Ubersuggest kullanarak anahtar kelimeleri araştırma hakkında bir yazı yazdım. ancak o zamanlar geri bağlantı analizini içermiyordu. Aslında sadece birkaç gün önce eklendi.

Bu nedenle, ücretsiz olduğu ve onu kullanmamızı beklediği için özelliklerini inceleyelim ve bazı ziyaretçileri çalmak istediğimiz web sitelerini analiz etmemize nasıl yardımcı olabileceklerini kontrol edelim.

En İyi Ücretsiz Geri Bağlantı Denetleyicisi Aracı Nasıl Kullanılır

Başlamak için buraya gidip arama çubuğuna bir alan adı koymamız gerekiyor. Www.thesheapproach.com ile gideceğim çünkü bunun iyi bir örnek olacağını düşünüyorum.

Genel görünüme geçtik ancak ilgilendiğimiz bu değil. Buradaki “Geri Bağlantılar” ı tıklayın.

Burada görebildiğimiz ilk şeylerden biri, bir alanı (alt alan adları olmadan) veya tam bir URL’yi analiz edebilmemizdir.

Nasıl yardımcı olabilir?

Belirli bir yayını yenmeye çalışıyorsanız, yalnızca bu sayfa için geri bağlantıları kontrol edebilirsiniz. Sonra benzer bir şey yaratmaya değip değmeyeceğine ve onu geçip geçemeyeceğinize karar verebilirsiniz.

Tamam, şimdi bazı genel verilere bakalım.

Burada neyimiz var?

Alan Adı Puanı – bu, bir web sitesi metriğinin gücüdür (ölçek 1-100 arasındadır ve en yüksek 100’dür), bu temelde Google’da ne kadar güçlü olursa o kadar yüksek olduğu anlamına gelir.

Geri bağlantılar – bize bu alan adına üçüncü taraf web sitelerinde kaç bağlantı olduğunu gösterirler. Toplam geri bağlantı sayısının yanı sıra takip bağlantısı olmayan kısmı da vardır.

Nofollow bağlantıları nedir?

Bunlar, arama motorları sonuçlarındaki sıralamayı gerçekten etkilemeyenler, ancak bazı deneylere göre gerçekten önemli.

Yönlendiren Etki Alanları – bu, bu web sitesine bağlanan bir dizi benzersiz etki alanıdır. Ayrıca .gov ve .edu alan adlarının ayrı ayrı belirtildiğini de görebiliriz. Bunun nedeni, bu tür alanlardan gelen geri bağlantıların çok değerli olmasıdır.

Ayrıca organik bir trafik bölümü de var, ancak bize veri göstermiyor. “Genel Bakış” bölümünde görebildiğimiz için buna gerçekten ihtiyacımız yok.

Şimdi daha spesifik olalım!

Bir sonraki bölüm bir tablo.

Orada bazı sütunlar var.

İlki, kaynak sayfadaki blog yazısının / makalesinin adını, kaynak URL’yi ve hedef URL’yi içerir. Bu bize hangi sayfanın nereye bağlandığını gösterir.

İkinci sütun kaynağın etki alanı puanıdır. Web sitesinin hedefe bağlanan alan adı puanı ne kadar yüksek olursa, hedef için o kadar iyidir. Bu özel durumda, 91 puan alan bir alandan gelen bir bağlantı gerçekten çok değerlidir.

Bir sonraki şey, belirli bir URL’nin gücü olan bir sayfa puanıdır Henüz çalışmıyor gibi görünüyor, bu yüzden buna çok fazla dikkat etmeyin.

Ardından, bir bağlantının bir metnin veya görüntünün arkasına gizlenip gizlenmediğini söyleyen bağlantı türünü aldık.

Başka bir sütun bize bağlantının bağlantı metninin ne olduğunu gösterir. Nedir ve SEO’yu nasıl etkilediğini buradan kontrol edebilirsiniz.

Son iki sütun bizim için oldukça alakasız çünkü bize sadece robotlar tarafından bulunan bağlantıların ne zaman olduğunu söylüyorlar.

Daha ayrıntılı analiz yapmak için filtreleri her zaman burada kullanabilir veya CSV’ye aktarabiliriz.

Tamam, inanıyorum ki Ubersuggest’in nasıl çalıştığına ve hangi verileri görüntüleyebileceğine dair temel bilgileri ele aldık.

Şimdi, insanların başkalarını sitelerine nasıl bağladıklarını analiz etmeye çalışalım.

İnsanlar Web Sitelerine Nasıl Geri Dönülür?

Ubersuggest, rakiplerimizin bunları nasıl elde ettiğini analiz edebilmemiz için tam geri bağlantı kaynak URL’sini kontrol etmemize olanak tanır.

Burada üç örneğe bakalım.

Birincisine tıklayalım ve bir misafir yazısı olduğunu hemen görebiliriz çünkü makaleyi kendi yazmış ve sayfasına geri bağlantı kurmuş olduğunu görebiliyoruz.

Bu aslında geri dönmenin en popüler yollarından biridir. Konuk kaydı hakkında daha fazla bilgi edinmek için Neil Patel’in bu yazısına bakın.

Şimdi ikinciye gidelim.

Bu sefer bir inceleme.

Backlink’i nasıl aldı?

Muhtemelen bir ürün satın aldı ve bir tavsiye bırakması istendi. İmzası içinde web sitesine bir bağlantı bıraktı.

Bu tür bağlantıları almak için en azından bir ürün satın almanız gerekecek.

Sonuncusuna bakalım. Bu bir nofollow bağlantısıdır.

Burada görebileceğimiz, bunun bir yorumdan olması. Yorumlar genellikle nofollow bağlantılarıdır.

Yani, bunlar geri dönmenin popüler yollarından bazıları. Hepimiz burada Ubersuggest ile kontrol edebiliriz.

Geri Veri Almak için Pahalı Bir Premium SEO Aracı İçin Ödeme Yapmanıza Gerek Yok

Yani, bu oldukça kısa bir kılavuz ama kesinlikle başlıktan soruya cevap veriyor.

Artık kapsamlı bir geri bağlantı analizi yapmak için Ubersuggest’i kullanabilirsiniz. Size, hangi alan adlarının rakibinizin sitelerine geri bağlandığını kontrol etmek için herhangi bir süslü ve pahalı SEO aracına ihtiyacınız olmadığını gösterdiğime inanıyorum. Ayrıca, web sitelerinin yetkisini artırmak için geri bağlantılarını nasıl aldıklarını da öğreneceksiniz.

Yani, gitmekte fayda var. Ubersuggest adlı bu ücretsiz backlink kontrol cihazını kullanın ve şimdi rakiplerinizi geride bırakın!

Okuduğunuz için teşekkürler!

Not; Pinterest’ten daha fazla trafik mi istiyorsunuz? Size Pinterest Trafiği Skyrocket için en iyi Tailwind Kabilelerini nasıl bulacağınızı ve katılacağınızı göstereceğim!

Paylaş

Cıvıldamak

Toplu iğne

LinkedIn 754 hisseleri

Hepimiz SEO’nun önemli olduğunu biliyoruz, ancak en önemli faktör nedir? Backlink. Ücretsiz geri bağlantı denetleyicisi aracıyla nasıl kontrol edeceğinizi öğrenin!

.

.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287