Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Turkcell, şirketleri yeni sıradana hazırlıyor

Turkcell, sıradanlaşma sürecinde işletmelerin yanında bölge alarak yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını sonrası oluşabilecek riskleri minimize edebilmek için gerekli tahlilleri tek elden sunuyor.

Turkcell‘den yapılan açıklamaya nazaran, patronların salgın illetlere karşı işletmelerini, müşterilerini ve çalışanlarını inançta tutmaları için geliştirilen tahliller sayesinde imza ve iş süreçleri hızlanırken, Turkcellgarantisiyle sunulan süratli tahlil, kolay suram ve tasarruf imkanı ile işletmeler, yeni sıradana süratle adapte olarak verimli çalışma ortamlarına geri dönüyor. 

İşletme sahipleri bu tahliller sayesinde iş mekanlarına riskli giriş-çıkışları termal kamera ile takip edebiliyor; giren-çıkan ve içeride olan kişi sayısını yeni yönetmeliğe iyi olacak formda denetleyebiliyor. Bu çalışmaların yanı sıra hava kalitesini mütemadi ölçerek çalışanlara ülkü sağlıklı ortam sunmak ve içtimaî aralık denetimi ile salgın illetlerin bulaşma riskini azaltmak da mümkün oluyor. 

“Şirketlere kişisel yeni sıradana tutarlı yerli tahliller geliştiriyoruz” 

Açıklamada görüşlerine bölge verilenTurkcellKurumsal Satıştan Sorumlu Umum Yönetici Yardımcısı Ceyhun Özata, kurumların gereksinim duyduğu tüm tahlilleri Dijital İş Servisleri şirketi ile tek elden sunduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Tüm yerküreyle birlikte Türkiye’nin yaşadığı bu güçlü sürecin akabinde yavaş yavaş sıradanlaşma sürecine girdiğimiz bugünlerde şirketlerimizin ve çalışanlarının yanında olmak için çalışmalarımıza istikamet veriyoruz. Bu kapsamda inançlı ve sağlıklı iş hayatı için şirketlere kişisel yeni olağana tutarlı yerli tahliller geliştiriyoruz. Kurumlardaki muhtemel salgın illetlere dair alınabilecek tüm dijital tedbirleri şirket, müşteri ve çalışan özelindeTurkcell’in güçlü teknolojik altyapısı üzerinden sunuyoruz. Tıpkı vakitte süratli heyetim desteğimiz, eşsiz müşteri deneyimimiz, yerli yazılım ve donanımlarımız sayesinde her devir olduğu üzereTurkcellgarantisiyle tüm şirketlerimizin yanında olmak için çalışıyoruz.”

Verilen habere nazaran, üretim, eğitim, perakende, sıhhat, finans, lojistik, ulaşım, turizm ve güç bölümleri ile belediyelerin gereksinimine şahsi olarak geliştirdiği tahlillerleTurkcell, olağanlaşma sürecinde de şirketlerin ve çalışanlarının yanında oluyor. Termal kamera sistemleri, hava kalitesi ölçümü, çalışan güvenliği, çalışan izleme ve verimlilik sağlama, mağazalar için müşteri sayım ve haberlendirme, uzaktan ahit ve talimat imzalama yazılımı tahlilleri ile şirketler; kurumlarını, çalışanlarını ve müşterilerini salgın illetlere karşı tesirli bir biçimde koruyabiliyor.

Ateşi yüksek işçi yahut müşterinin süratle tespitini yaparak müdahale etmek isteyen işletmeler için geliştirilen Termal İnsan Sıcaklığı Ölçüm tahlili, 30 ms içerisinde ateşi yüksek olan kimseyi belirliyor. Bu sayede sistem otomatik olarak birden çokça kimseyi eş devirli olarak tarıyor ve kuşkulu kişi algılayınca sesli ve görsel ihtar çıkarıyor.

Hava Kalitesi İzleme ve Ihtar Sistemi ile işletmeler anlık ortam bedellerini takip edebiliyor. Öte yandan Içtimaî Aralık Ölçümü tahliliyle de çalışanların ya da ziyaretçilerin gün içinde nerede olduğu ve kimlere temas ettiği belirlenerek anlık ihtarlar gerçekleştiriliyor. Çalışma meydanı içerisindeki iş güvenliği ve vazife meydanı denetimini güçlendirmek isteyen patronlar ise Işçi Güvenlik Arası İzleme ve Raporlama Platformu ile tüm ortam ve nesneleri gerçek vakitli olarak izleyebiliyor, yönetebiliyor. Gerekli görülen noktalarda ise anlık ihtar sistemi ile denetim ve müdahale imkanı bulunuyor.

Mağazaların mobil idaresi sağlanıyor

Mağazadaki yoğunluğu takip etmek isteyen mağaza yetkililerinin tercih edebileceği Mağazalar İçin Müşteri Sayım ve Haberlendirme Sistemi, mağaza içerisindeki müşteri sayısını, giren ve çıkan insanları sayarak net olarak sunuyor. Ayrıyeten müşteriler mağaza durumlarını mobil olarak yahut mağaza önündeki ekranlardan da takip edebiliyor. Uzaktan çalışma periyodunda çalışanların iş gücü üretkenliğini anlık olarak takip etmeyi sağlayan Çalışan İzleme ve Verimlilik Idaresi pratiği ile patronlar, çalışanların bilgisayarda yaptığı süreçleri sınıflandırabiliyor, hangi bahislerde ne kadar çalıştığını ölçümleyebiliyor.

Bulut tabanlı kullanıcı aktifliği izleme yazılımı olan bu sistem, kuruluşların daha üretken, inançlı ve entegrasyonlu olmasını sağlıyor. Bu devirde ahit imzalatmakta zorlanan patronlar için Uzaktan Bağıt ve Talimat İmzalama Yazılımı ile müşterilere evrakları göndermek ve onlardan imza almak mümkün oluyor. Başkaca iç evrakların imza dolaşımının tek tıkla, kanunlara elverişli olarak ve süratle yapılabildiği sistemde 10 banka ile direkt entegrasyon sağlanabiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287