Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Türk Telekom’dan çevreci hareket

Türkiye’nin dijital dönüşüme ek sağlamak maksadıyla çalışmalarına sürat kesmeden devam eden Türk Telekom, bir yandan da çevreci girişimlere imza atıyor. Türk Telekom, 5 Haziran Yerküre Muhit Günü öncesinde yaptığı açıklamada çalışanlarıyla birlikte muhitin korunmasına yönelik birçok girişime imza attığını duyurdu.

Türk Telekom’un, “E-atıklarınızı Getirin, Yarınlara Daha Yeşil Bir Yerküre Bırakın!” kampanyası kapsamında çalışanlarıyla hayata geçirdiği ‘Elektronik Atık’ girişimi sayesinde, 3 yılda 18 ton elektronik atık toplandı ve geri dönüşüme gönderildi. Türk Telekom’un istekli olarak başlattığı “Sıfır Atık” girişimi ile de 2019’da 186,2 ton kâğıt atık, 18,8 ton cam atık, 1372,5 ton plastik, 3006,7 ton metal atığın geri dönüşümüne ek sağlayarak toprak, deniz ve hava korundu.

55 evladın eğitimine destek, Kızılay’a bağış

Türk Telekom İnsan Kaynakları Umum Yönetici Yardımcısı Mehmet Emre Vural, “Sürdürülebilirliği şirket siyasetinin değerli bir kesimi olarak görüyoruz. Etraf dostu çalışmaları, sürdürülebilirliği ve kuvvet verimliliği hususlarını, tüm stratejilerimizde önceliklendiriyoruz. Elektronik atıkların geri dönüşüm gelirleriyle 55 evladın eğitimine destek verirken, üstün zekâlı evlatların elektronik atölyesi eğitimlerine bağışta bulunduk. 2018-2019 yılı atık geri dönüşüm gelirlerini de Türk Kızılayı’na bağışladık. Türk Telekom olarak tabiat ile entegrasyonlu çalışmalarımızı, güç verimliliği girişimleri, sürdürülebilirlik kapsamındaki adımlarımızı sürat kesmeden sürdüreceğiz” Çalışanlarımızın gösterdikleri bu hassaslık için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Türk Telekom kuvvetini güneşten alıyor

Türk Telekom, son olarak Ağrı’da başlattığı, yaklaşık 2 bin lokasyonda kurduğu güneş güç sistemiyle, 2,5 MW civarındaki konseyi gücü ile kuvvet üreterek, hem ulusal kuvvet üretimine ek sunuyor hem de karbon salınımının azaltılmasını sağlıyor. Türk Telekom, baz istasyonlarında, tabiata dost klima gazı kullanmaya başlıyor ve sınırlı ortamlardaki baz istasyonlarını yüksek verimlilikte çalışan modellerle değiştiriyor.

38 bin 540 fidan bağışı

Türk Telekom’un 2019 yılında e-fatura tasarrufu sayesinde muhite sağladığı ek, yaklaşık 66 bin ağaç, 16 milyon Kw/saat kuvvet, 125 bin metreküp su tasarrufuna karşılık geliyor. Türk Telekom, gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak üzere Tarım ve Orman Bakanlığı’nın hayata geçirdiği “Geleceğe Nefes” seferberliği kapsamında tüm çalışanları ismine 38 bin 540 fidan bağışladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287