Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Trump’tan Çin ve AB’ye “gümrük vergisi” tehdidi

ABD Lideri Donald Trump, Maine eyaletine gerçekleştirdiği ziyaret esnasında, deniz ürünleri sektörü başkanları ile yuvarlak masa içtimasında bir araya geldi. 

AB’nin, Amerikan ıstakozları üzerinde uyguladığı gümrük vergisine reaksiyon gösteren Trump, “AB, bu vergileri düşürmezse biz de durumu eşitleyecek biçimde, AB’den gelen otomobillere gümrük vergisi uygularız.” dedi. 

Trump, “Çin de Amerikan ıstakozlarına yönelik gümrük vergisini azaltmazsa, bu memleketten gelen eserlere yeni gümrük vergileri uygularız.” diye konuştu.

Trump’tan Washington Belediye Yöneticisi Bowser’a ‘Fena halde beceriksiz’ çıkışı

ABD Lideri Trump, başşehir Washington DC Belediye Yöneticisi Bowser’a, “Fena halde beceriksiz” ve “Washington DC üzere kıymetli bir kenti yönetecek kadar yetkin değil” sözleriyle yüklendi.

Bowser’ın yaptığı açıklamalarda, kentte Ulusal Muhafızları ve öteki askeri birlikleri istemediğini söylemesi, Trump zıddı söylemleri ve Beyaz Saray’ın önündeki yola “Black Lives Matter (Siyahilerin Hayatı Değerlidir)” yazdırmasının akabinde Trump’tan karşı atak geldi.

Trump, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bowser, üzücü halde beceriksiz ve hiçbir formda Washington DC üzere değerli bir kenti yönetecek kadar yetkin değil. Ulusal Muhafızlar meydana inmeseydi, Bowser Minneapolis Belediye Lideri’nden daha düzgün iş çıkaramazdı.” değerlendirmesinde bulundu.

Ulusal Muhafızların, Washington DC’deki şovlarda son günlerde “büyük utançların” önüne geçtiğini belirten Trump, “Bowser, Ulusal Muhafızlara düzgün davranmazsa, biz daha farklı bir küme getiririz.” sözünü kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287