Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Trump, G7 Başkanlar Tepesi’ni eylüle ertelediklerini açıkladı

ABD Lideri Donald Trump, haziranda düzenlenmesi planlanan G7 Önderler Tepesi’ni eylüle ertelediğini ve öbeğe Hindistan, Rusya, Güney Kore ve Avustralya’yı da eklemek istediğini açıkladı.

Trump, Florida’dan dönüşte uçaktaki gazetecilere, gelecek ay yapılması planlanan G7 Önderler Tepesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Doruğun Washington DC’de yüz yüze yapılmasını istediğini vurgulayan Trump, “Zirveyi, eylüle kadar erteliyorum. Kümeye, Rusya, Hindistan, Güney Kore ve Avustralya’nın da eklenmesini istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Trump, “G7’nin, yerkürede olanları düzgün bir biçimde temsil ettiğini hissetmiyorum. Bu memleketler öbeği, miadını doldurdu.” görüşünü paylaştı.

G-7, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, İngiltere ve ABD’den oluşuyor.

Trump, G7’nin Beyaz Saray’da olmasını istiyordu

G-7 Başkanlar Tepesi’nin, 10-12 Haziran’da başşehir Washington DC yakınlarındaki “Camp David” yerleşkesinde düzenlenmesi planlanmış ama Kovid-19 salgını nedeniyle tepe online ortama taşınmıştı.

Trump ise 20 Mayıs’ta Twitter’dan yaptığı açıklamada, birçok memleketin olağanlaşma sürecine girdiğine işaret ederek tepeyi yüz yüze yapmayı düşündüğünü belirtmişti.

Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany de Trump’ın doruğun Beyaz Saray’da yapılmasından yana olduğunu kaydetmiş lakin tepe için net tarih vermemişti.

Kaynak: AA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287