Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Telefondaki Gereksiz Uygulamaları Silmek

Telefonunuzdaki gereksiz uygulamalar, telefonunuzda boşuna yer işgal eder ve zamanla yavaşlamasına sebebiyet verir. Gereksiz uygulamaların temizlenmesi ile diğer ve yeni uygulamalarınız için alan açabilir, bu sayede hem daha çok uygulama kullanabilir hem de telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.

Telefondaki Gereksiz Uygulamaları Neden Silmeliyiz?

Telefondaki gereksiz uygulamaları silmek;

  • Daha çok hafıza kazandırır, bu sayede daha çok dosyayı hafızada depolayabileceğimiz gibi aynı zamanda daha çok uygulamayı da yükleyebiliriz
  • Telefonunuzu hızlandırır, çünkü gereksiz uygulamaların silinmesi aynı zamanda artık o uygulamaların hiç bir şekilde çalıştırılmayacağı anlamına gelir. Uygulamaların çalışmaması ise daha RAM kullanımı anlamına gelir ve sonuç olarak telefonunuz daha hızlı olur

Gereksiz Uygulamalar Nasıl Silinir?

Telefonunuzdaki gereksiz uygulamaları silmek için izleyebileceğiniz farklı yöntemler var. Bu yöntemler ise silmek istediğiniz uygulamanın türüne göre değişiklik göstermektedir. Buna göre bir sistem uygulamasını kaldırmak istiyorsanız ek işlemler yapmanız gerekirken, sisteme sonradan yüklenmiş olan üçüncü taraf uygulamaların kaldırılması daha kolaydır.

Sistem Uygulamaları Nedir?

Sistem uygulamaları o telefonunuzu satın aldığınızda yüklü gelen, standart, hali hazırdaki uygulamalardır. Bu uygulamaların bir kısmı telefonunuzun çalışması için gerekli uygulamalarken, bir kısmı ise daha çok reklam amaçlı yüklenmiş ve boşuna hafıza kullanmaktan başka bir gertirisi olmayan uygulamalardır.

Dolayısıyla sistem uygulamaları olarak ifade edilen daha çok gereksiz çalışan, kullanıcının kullanmadığı uygulamaları ifade eder.

Sistem Uygulamaları Nasıl Kaldırılır?

Bunun için Root denilen bir işlem gereklidir. Root işlemi yapmak zor değildir. Bunun sonucunda kullanmış olduğunuz telefonunuzda pek çok değişikliği yapabilirsiniz. Bu önemli değişikliklerden birisi de sistem uygulamalarının artık kaldırılabilir olmasıdır.

Burada Root işlemini kısaca; telefonunuz üzerinde tam hakimiyet kurmak olarak belirtebiliriz. Bu sayede telefonunuzun sisteminde dilediğiniz gibi değişiklik yapmakta özgürsünüz ancak dikkatli olmalısınız çünkü yanlış yapacağınız bir işlem ile telefonunuzu bozmanız da mümkündür.

Root işleminden sonra, Clean Master gibi geliştirilmiş olan temizlik programlarıyla artık sistem programlarını da kaldırabilirsiniz. Diğer programları kaldırmak ise son derece basit. Bunun için ayarlar menüsünü kullanabilir veya yine Clean Master gibi bir telefon temizlik uygulaması ile uygulamaları kaldırabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287