Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

SPK’dan bağımsız fonlara döviz düzenlemesi

Hür (Döviz) fonların portföylerine Kaynak ve Maliye Bakanlığı ile yerli ihraççılar tarafından döviz cinsinden yurt dışında ihraç edilen borçlanma araçları ve kira sertifikaları yalnızca birinci ihraç aşamasında satın alınarak dahil edilebilecek.

Anamal Piyasası Heyetinden yapılan açıklamaya nazaran, bu araçlar yurt dışındaki ikincil piyasalarda yapılan alım süreçleri ile fon portföylerine dahil edilemeyecek.

Açıklamada şu haberler verildi:
“Serbest (Döviz) fonların portföylerine dahil edilen Kaynak ve Maliye Bakanlığı ile yerli ihraççılar tarafından döviz cinsinden yurt dışında ihraç edilen borçlanma araçları ve kira sertifikalarının yekunu fon yekun kıymetinin %30’unu aşamaz. Laf konusu fonlar tarafından bu varlıklardan yeni alım yapılmamak kaidesiyle 30.04.2023 tarihine kadar anılan portföy sınırlamasına koordinasyon sağlanması gereklidir.

Özgür (Döviz) fonların portföylerine dahil edilen Kaynak ve
Maliye Bakanlığı tarafından döviz cinsinden yurtiçinde ihraç edilen borçlanma araçları ve kira sertifikaları için azami yatırım haddi bulunmamaktadır. Muaf (Döviz) fonların portföylerine fon yekun pahasının en çokça %3’ü nispetinde yabancı varlık ve süreçler dahil edilebilir.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287