Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Seyircisiz Maçlara Seyirci Tahlili: FIFA 20 ve NBA 2K20

NBA ve İngiltere Premier Ligi, boş kalan stadyumların sesini sanal olarak üretmeyi planlıyor. Maksat, müsabakaları meskeninde izleyenlerin bir antrenman maçı izliyormuş üzere hissetmemeleri.

NBA serisi 22 grupla Orlando’daki Disney World’de yine başlayacak. Bu sırada NBA Oyuncuları Derneği’nin yaşayacağı bir sorun, salgın nedeniyle stadyumlarda seyircinin olmayacak olması. The Athletic’e nazaran hususla ilgili görüşmeler sürüyor, lakin NBA 2K medya oyununun seslerini kullanmaya yönelik bir teklif var. Ligin resmi e-sport serisinin platformu da olan NBA 2K’nın sesleri, maçlardaki tezahürat eksiğini kapatmakta kullanılabilir.

Bunun yanında Sky Sports’un da misal formda EA Sports’un futbol oyunu FIFA’dan faydalanarak tezahürat seslerini taklit edecek. Yayınlanan basın bildirisine nazaran maksat, “Premier Lig müsabakalarının hareketli atmosferini tekrar oluşturmak“.

Sky’ın sanal tezahüratla enteresan planları da var. Basın bildirisine nazaran izleyicin Sky Sports web sitesinden yahut tatbik üzerinden “medya odası üzerinde maçları seçip etkileşimde bulunabilecek” ve bu sayede “ekranda duydukları taraftar sesini etkileyebilecekler.”

Art plan sesi olmayan maçları izlemek çoğumuzun alışmadığı bir tecrübe. Ama oyun seslerinin bu atmosferi yapay olarak oluşturması ne kadar tatmin edici olacak, bunu bekleyip göreceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287