Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Sermaye Sahibi Olmadan İş Kurmak İsteyenler Ne Yapmalı ?

Bu yazı içerisinde sizlere Sermaye Sahibi Olmadan İş Kurmak İsteyenler Ne Yapmalı ? hakkında bilgi vereceğim.

Günümüzde pek çok kişi yeni bir iş kurup girişimci olmak ister ancak bunun için yeterli sermaye bulamaz.

Enteresan ve ilgi çekici iş fikirleri sahibi olan kişilerin sıfırdan başlayarak, sermaye sahibi olmadan iş kurmaları ise artık mümkün bir olay.

Binlerce liralar harcanan işletmelerin başarı garantisi olmadığı gibi, hiç sermaye olmadan iş kuran kişiler de tam tersi çok başarılı noktalara varabilmektedir. 

Sermaye birikimi olmadan iş kurmak isteyen kişilerin yapması gereken en temel şey bildikleri alanlara yönelmeleri olacaktır. Hiç bilinmeyen, bilgi ve birikim sahibi olunmayan işlere girildiği takdirde başarısız olma ihtimali çok yüksektir.

Yeni iş kuracak kişiler ne kadar bilgi ve birikimleri ile bağlantılı iş kurarsa o kadar az risk almış olur.

Bağlantılı oldukları alanlarda danışacakları ve destek alabilecekleri pek çok kişi bulabilir ve güvenle yollarına devam edebilirler. 

Sermaye olmadan, reklam ve tanıtım harcaması yapmadan da ismin duyulmasını ve yayılmasını sağlamak oldukça mümkündür.

Önemli olan kurulan işin adının çok fazla insan tarafından bilinmesidir.

Bunu gerçekleştirmek için ise; yakın arkadaşlar, akrabalar ve eskiden sahip olunan iş bağlantılı kişilere kurulan firma ile ilgili bilgi verilmelidir. Bilgi alan her bir kişi başka bir kişiye bu bilgiyi vererek giderek büyümeye yardımcı olur.

Diğer yandan kurulan iş ile ilgili mutlaka sosyal medya ve web sitesi açılmalıdır.

Günümüzde kişilerin firmaları aradıkları ve ilk izlenim sahibi oldukları neredeyse ilk yer internet ortamı haline gelmiştir.

Kurulan iş ile ilgili resmi ve profesyonel bir dil ile atılacak e-postalar da bilgilendirme ve tanıtım açısından yapılabilecek ücretsiz ve etkin bir yöntemdir. 

Yeni bir iş kurma süreci çoğunlukla masrafları da beraberinde getiren bir süreçtir. Bu nedenle yapılacak harcamalar olabildiğince temel şeyler için gerçekleştirilmelidir.

İşin temel kurulum giderleri için yapılacak masraflar dışında çok fazla yöne para harcamak kişilerin hedeften sapmasına ve başarısız olmasına neden olabilmektedir. 

Şirketin kurulum aşamasında alınacak bilgisayar, ofis mobilyası, araç gereç ya da telefon gibi ürünleri kredi kartı ile almak kısa vadede mantıklı gibi görünse de uzun vadede kişileri zarara sokabilmektedir.

Bu nedenle şirketin gelir elde etmeye başlaması ile birlikte yavaş yavaş ihtiyaçların alınması finanse edilmesi daha uygun bir ortam hazırlar.  

Yapılacak işte ödeme politikaları mutlaka iyi düşünülerek hazırlanmalıdır. Şirket için alınacak şeyler ve yapılacak giderler ilk başta müşterini isteğine göre değil, şirket için hazırlanan yönetim stratejisi dahilinde gerçekleştirilmelidir. 

İş kurma sürecinde ilk zamanlarda mutlaka büyük bir özveri ile çalışılmalıdır.

Hemen ekstra eleman almak ya da işlerin yetişmediği kararına varmak yerine gece gündüz demeden çalışılması, hem bütçe konusunda kişilere yardımcı olacak hem de işin hızla büyümesine fayda sağlayacaktır. 

Özel sektör girişimcilerinin ya da devletin sağladığı iş kurma kredileri de bu aşamada değerlendirilebilir. 

Sermaye Sahibi Olmadan İş Kurmak İsteyenler Ne Yapmalı ?  yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkürler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287