Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

seo’da geri bağlantılar nelerdir


seo’da geri bağlantılar nelerdir

.

.

seo’da geri bağlantılar nelerdir: Geri bağlantılar, birisi sitenizden web sitenize bağlantı oluşturduğu zamandır. Size ne kadar çok site bağlanırsa, Google’da o kadar üst sıralarda yer alırsınız.

Geri bağlantı, bir web sitesi diğerine bağlantı verdiğinde oluşturulan bir bağlantıdır. Geri bağlantılara “gelen bağlantılar” veya “gelen bağlantılar” da denir. Geri bağlantılar SEO için önemlidir.

seo’da geri bağlantılar nelerdir

Geri bağlantılar neden önemlidir?

Geri bağlantılar SEO için özellikle değerlidir, çünkü bir siteden diğerine “güven oyu” nu temsil ederler.

Temel olarak, web sitenize geri bağlantılar, başkalarının içeriğiniz için kefil olduğu motorlara bakmak için bir işarettir. Birçok site eşdeğer bir web sayfasına veya web sitesine bağlanırsa, arama motorları bu içeriğin bağlanmaya değer olduğu ve dolayısıyla bir SERP’de ortaya çıkmaya değer olduğu sonucuna varabilir. Dolayısıyla, bu geri bağlantıların kazanılması bir sitenin sıralama konumu veya arama görünürlüğü üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir.

seo’da geri bağlantılar nelerdir

Geri Bağlantı Türleri

İki temel geri bağlantı türü vardır ve biri diğerinden daha değerlidir. Her birine ve sitenizi nasıl etkilediğine hızlıca göz atalım.

Bir Nofollow etiketi, arama motorlarına bir bağlantıyı göz ardı etmelerini söyler. Bir siteden diğerine herhangi bir değer aktarmazlar. Bu nedenle, genellikle arama sıralamanızı veya görünürlüğünüzü iyileştirmede yardımcı olmazlar.

Dofollow bağlantıları, herkesin istediği geri bağlantı türüdür. Sadece saygın sitelerden gelenlerin en yüksek değere sahip olduğunu unutmayın. Bu tür bir geri bağlantı, arama motoru sıralamanızı iyileştirmenize yardımcı olabilir.

Bununla birlikte, kötü veya “toksik” olarak kabul edilen dofollow bağlantıları vardır. Bu bağlantılar şüpheli sitelerden gelir veya arama motoru hizmet şartlarını ihlal ederek elde edilir.

Bu, Google’ın sitenizi cezalandırmasına hatta dizini kaldırmasına neden olabilir. Unutmayın, bu, geri bağlantıların miktarıyla değil, sıralamadaki farkı yaratan kaliteyle ilgilidir.

seo’da geri bağlantılar nelerdir

Daha fazla bilgi için açıklamadaki bağlantıya tıklayın

Artık tüm geri bağlantılar eşit değil. Google’ın geri bağlantıları analiz ederken baktığı bazı şeyler şunlardır:

1. Ne kadar yetkili

Site size ne kadar güvenilir bağlantı veriyor? Huffington Post size bağlantı veriyorsa, NeilPatel.com size bağlanmamdan daha etkilidir. Neden? Çünkü Huffington Post iyi bilinen bir yetkili site olarak kabul edilir.

2. Yetki

Yetki, “alan yetkilisi” adı verilen bir ölçü ile ölçülür. 0 ile 100 arasında bir ölçek. Sayı ne kadar yüksekse o kadar iyidir. İdeal olarak sizinkinden daha yüksek bir alan adı otoritesine sahip sitelerden geri bağlantı almak istersiniz. Alan adı yetkinizin ne olduğunu öğrenmek için ahrefs.com aracını kullanabilirsiniz.

3. Bir site ne kadar alakalı olursa

Bir site ne kadar alakalı olursa bağlantı o kadar iyi olur. Sıhhi tesisat alanındaysanız, Huffington Post’tan gelen bir bağlantı Home Depot (ev onarım alanında yetkili bir site) kadar iyi değildir. Alanınızdaki yüksek alan adı otoritesi sitelerinden bağlantı almaya çalışın.

Eğer bağlantılar oluşturmak istiyorsanız onları oluşturmak için en hızlı yolu yuvarlatılmış mesajlar etmektir. Alanınızdaki insanlara e-posta gönderin ve onlarla röportaj yapın. Düşüncelerini blogunuza ekleyin ve bunları içeren yayını yayınladığınızda onlara bildirin. Gönderiyi en sevdikleri sosyal ağda paylaşmalarını ve hatta size tekrar bağlanıp bağlanamayacaklarını sorun.

seo’da geri bağlantılar nelerdir: Geri bağlantılar, birisi sitenizden web sitenize bağlantı oluşturduğu zamandır. Size ne kadar çok bağlantı verirse, o kadar üst sıralarda yer alırsınız

.

.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287