Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

SEO Made Easy: Blogcular için eksiksiz bir başlangıç ​​kılavuzu


SEO Made Easy: Blogcular için eksiksiz bir başlangıç ​​kılavuzu

.

.

Bu yayın bağlı bağlantılar içerebilir, yani bu bağlantılardan satın almayı seçerseniz (size herhangi bir ek ücret ödemeden) küçük bir komisyon alırız. Bizi desteklediğiniz için teşekkürler. Açıklamanın tamamını buradan okuyun >>

91 Paylar

SEO, İşte muhtemelen en çok korktuğunuz konu geliyor.

Herkes önemini biliyor, ama yine de kısayol bulmanın veya kaçınmanın yollarını arıyorlar.

Bildiğiniz gibi, bir kısayol her zaman doğru yol değildir, Blogcular Google tarafından cezalandırılmakta veya organik arama trafiği almamaktadır.

Eğer kaçmak yerine, etrafındaki ilkeleri öğrenmeye odaklanırsanız SEO o kadar da zor değildir.

Bir blog yazarı olarak, şema işaretlemesi, Kanonik URL’ler, robots.txt veya reddetme dosyaları vb. Gibi teknikler (sizin için neredeyse yararsız olan) konusunda endişelenmenize bile gerek yok.

Ayrıca okuyun: İnanmayı bırakmanız gereken 17 SEO efsanesi

Arama motorlarının arkasındaki çalışma prensibine ve bunların sizin için çalışmasını sağlamak için neler yapabileceğinize odaklanmanız yeterlidir.

Bu yeni başlayanlar kılavuzunda, size SEO’nun gerçekte ne anlama geldiğini ve korkmadan harika arama motoru için optimize edilmiş içeriği nasıl oluşturabileceğinizi göstereceğim.

Yuvarlayalım…

SEO Nedir ve Neden Önemlidir?

SEO veya arama motoru optimizasyonu, web sitenizi veya içeriğinizi arama motorlarında daha üst sıralarda sıralamak için optimize etme işlemidir.

Gerçekten büyük bir şey ya da bir gece milyonlarca ziyaretçi ile web sitenizi çökmesine yardımcı olabilir bir hile değildir.

Hayır, böyle çalışmıyor.

Tek bir büyük süreç olmak yerine, SEO sürekli olarak yaptığınız bir dizi küçük şeyden daha fazlasıdır.

Bazı şeylerin sürekli olarak yapılması ve sayfa dışı SEO’nun bir parçası olması durumunda, bu şeylerin bazıları yalnızca bir kez sayfa içi SEO’nun bir parçası olan bir kez yapılmalıdır.

Birlikte, içeriğinizi SERP’lerde veya arama motoru sonuç sayfalarında yüksek konumlara atabilirler.

SEO’nun Önemi

SEO ilkelerini öğrenmeden önce, onları niçin öğrenmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Arama motoru optimizasyonunu sizin için nasıl çalıştıracağınızı öğrenirseniz, o zaman bana güvenin, başarılı bir blog oluşturmanızı hiçbir şey engelleyemez.

Temel olarak SEO hakkında bilgi edinmenizin üç ana nedeni vardır –

Size trafik çeker – Arama motorlarında yüksek sıralama, trafik anlamına gelir ve daha fazla trafik, daha fazla abone + para anlamına gelir.

– Arama motorlarında yüksek sıralama, trafik anlamına gelir ve daha fazla trafik, daha fazla abone + para anlamına gelir. Trafik çeşitlendirme – Yalnızca tek bir trafik kaynağına güvenemezsiniz. Küçük bir sosyal medya algoritması değişikliği size çok fazla sorun çıkarabilir. Trafik kaynağınızı çeşitlendirmeniz gerekiyor. Dedikleri gibi, “Tüm yumurtalarınızı bir sepete koymayın”.

-Yalnızca bir trafik kaynağına güvenemezsiniz. Küçük bir sosyal medya algoritması değişikliği size çok fazla sorun çıkarabilir. Trafik kaynağınızı çeşitlendirmeniz gerekiyor. Dedikleri gibi, “Tüm yumurtalarınızı bir sepete koymayın”. Hedeflenmiş trafik getirir – Arama motorları size gerçekten hedeflenmiş trafik getirir. Anahtar kelimelere ve sorgulara dayandığından, ziyaretçilerin ödeme yapan müşterilere dönüşme şansı yüksektir.

Görüyorsunuz, SEO’ya odaklanmak size ve blogunuza çok yardımcı olabilir.

Arama motorları nasıl çalışır?

Kullanıcıları için mümkün olan en iyi ve en alakalı arama sonuçlarını göstermek yalnızca Google için sıradan bir şey değil, tüm işletmelerinin can damarıdır.

Bunu insanlığın iyiliği için yapmıyorlar. Hepsi sadece iş.

Arama motorları tarafından bir sorgu için mümkün olan en iyi sonuçları göstermenin temelde üç adımı vardır.

Adım 1 – Web’i Dizine Ekleme

Google’da İnternet’te arama yaptığınızda, tüm interneti hiç aramazsınız. Google’ın, İnternet’in or Tarayıcılar ’veya‘ Örümcekler ’veya Google Googlebot’ adlı algoritmasıyla mümkün olduğu kadar tarayarak oluşturduğu web dizininde arama yapıyorsunuz.

Yani aslında internette gerçek zamanlı arama yapmıyorsunuz. Google web’in tam dizinine (yaklaşık olarak 100 Milyon gigabaytın üzerinde) sahip olduğunda, en açık şekilde ahlaksız veya spam içerikli web sayfalarını silmek için bir filtreleme işleminden geçer.

2. Adım – İçeriği Sorgunuzla Eşleştirme

Bir anahtar kelime yazıp Enter tuşuna bastığınızda, bazı güzel kara büyü olayları gerçekleşmeye başlar. Basit bir kelime, eşanlamlı ve bağlam eşleşmeleri kullanarak Google, ilk olarak arama konunuzla açıkça alakalı olmayan tüm web sayfalarını atar.

Kalan sayfalar 200’den fazla sıralama faktörüne sahip kodlanmış algoritmalarla sıralanır.

Elbette, hiç kimse Google’ın algoritmalarında ne olduğundan emin değil, ancak oldukça net iki kriter var: alaka düzeyi (kullanışlılık) ve popülerlik (güven).

Birincisi ‘Sayfa İçi’ SEO, ikincisi ‘Sayfa Dışı’ SEO kullanarak memnun.

3. Adım – Kullanıcı Davranışı Geri Bildirim Döngüsü

Aramanın bu son adımı, Google’ın algoritmaları için nispeten yenidir, ancak en gelişmişidir.

Kullanıcı bir anahtar kelimeyi yazdıktan sonra, geri bildirim vermek için davranışları ve arama sonuçları ile etkileşim kalıpları yakından izlenir.

Dolayısıyla, bir web sitesi dördüncü konumda görünüyorsa ve kullanıcılar her tıkladığında, orada uzun süre harcamıyorlarsa, Google bu sitenin kullanıcılara yararsız olduğunu ve daha sonra sıralamaları düşürmesi gerektiğini bilir.

Aynı şekilde, bir site onuncu konumda yeniyse ve kullanıcılar onunla açıkça etkileşim kuruyorsa (üzerinde harcanan zaman ve tıkladıkları dahili bağlantıların sayısı açısından), Google siteyi aynı derecede yararlı olabileceği en üste atlayacaktır. daha da fazla kullanıcıya.

Çok basit görünüyor. Ama bana güven, Google mümkün olan en iyi arama sonuçlarını sağlamada gerçekten zor bir iş çıkarıyor.

SEO’nun 4 İlkesi

SEO’nun neden bu kadar önemli olduğunu ve arama motorlarının nasıl çalıştığını biliyoruz. Şimdi, bazı gerçek arama motoru optimizasyonlarıyla ellerimizi kirletmeye hazırız.

Size Arama Motoru Optimizasyonu hakkında bir sır söyleyerek başlayacağım. Hazır? Tamam işte gidiyor…

Gerçekten çok kolay!

Google’ın web sayfamızı herhangi bir anahtar kelime için arama sonuçlarının en üstüne koymasını sağlamak için yapmamız gereken yalnızca 4 şey var ve bunların hepsi de sağduyulu şeyler.

SEO’nun 4 ilkesini tanıtmama izin verin.

ilgi

Her sayfanın belirli bir hedef konusu olduğundan ve ilişkili hedef anahtar kelimeler açısından zengin olduğundan emin olmamız gerekir. Daha da önemlisi, son kullanıcı – insan için yararlı olması gerektiğidir.

İçeriğinizi aşağıdakilerle daha alakalı hale getirebilirsiniz:

Anahtar kelime açısından zengin bir başlık yazmak

Hedef anahtar kelimenizle eş anlamlıları ve alakalı kelimeleri içeriğinize uygun yoğunlukta kullanma

Anahtar kelimeyi kullanarak bilgi / URL’nizi dikkatlice oluşturma

Uygun imaj dosya adları ve alt etiketleri yazma

Yüksek otorite web sitelerine giden bağlantıları kullanma

İlgili yayınlar arasında bağlantı kurma

taranabilirliğini

Kolaylaştırıcı bir bakış açısından, Google’ın web sayfalarımızı taramasını ve incelemesini kolaylaştırmamız gerekir.

Unutmayın, arama motorunun yaptığı ilk şey web’i indekslemektir.

Postanızı bulamaz veya dizine ekleyemezse, SERP’lerde gösterilme şansı yoktur.

Google arama konsoluna bir site haritası göndererek ve çok fazla bağlantı kurarak Google botlarının yayınlarınızı ve sayfalarınızı dizine eklemesini kolaylaştırabilirsiniz.

Web sitenizin hiçbir sayfasında çıkmaz olmadığından emin olun. Her gönderi veya sayfa, web sitenizdeki başka bir sayfaya bağlanmalıdır.

Bu genellikle taranabilirlik olarak bilinir.

nişan

Google’a, arama yapanların web sayfalarımızda çok fazla zaman harcadıkları ve içeriği sindirdikleri dikkat çekici noktaları göstermeliyiz.

Bunu şu şekilde yapabilirsiniz –

Yüksek kaliteli uzun biçimli içerik oluşturma

Çok sayıda birbirine bağlı

Site hızınızı iyileştirme

Paylaşım ve yorum istemek

Yetki

Son olarak, Google’a içeriğimizin güvenilir olduğunu ve anahtar kelimemizin alakalı olduğu sektördeki diğer güvenilir web siteleri tarafından onaylandığını göstermemiz gerekir.

Yüksek otorite web sitelerinden geri bağlantılar alarak güvenilirlik ve otorite oluşturabilirsiniz.

Geri bağlantı almanın tonlarca yolu vardır. Ortak yollardan bazıları –

Herkesin bağlantı kurmak istediği yüksek kaliteli içerik oluşturun

Misafir kaydı

Referans vermek

Otorite böyle inşa edilir.

SEO’nun multi milyarlık bir sektör olması inanılmaz ve yine de bunların tümü, Google’ın bir web sitesinde görmek istediği dört şeye indirgeniyor.

İlk üç ilke – alaka düzeyi, taranabilirlik ve etkileşim birleştirilmiş “Sayfada” Arama Motoru Optimizasyonu.

Sayfa optimizasyonunun güzelliği, doğru yaparsanız, genellikle bir kerelik bir etkinlik olmasıdır. Bir kez bitti, bitti.

SEO bulmacasının dördüncü ve son parçası olan web sitesi Otoritesi, “Sayfa Dışı” Optimizasyon olarak da bilinir.

Son sözler

Başlangıçta SEO çok karmaşık ve kafa karıştırıcı bir konu gibi görünebilir.

Ama buna alıştığınızda ve her şeyin nasıl çalıştığını + nasıl doğru yapabileceğinizi öğrendikten sonra, gerçekten kolaylaşır.

Tek yapmanız gereken tutarlı olmak ve öğrenmeye devam etmek. Anahtar bu.

Hiç kısayol yok.

Ayrıca okuyun: Yaptığınızı bilmediğiniz 15 aptal SEO hatası

Bu yayını yararlı bulduysanız, lütfen Pinterest panolarınızdan birine sabitleyin. Birkaç saniyeden fazla sürmez.

91 Paylar

SEO gerçekten ne olduğunu söylemek değildir. Anahtar kelimeleri her yere dökmekten daha fazlasıdır. SEO’nun bu basit kılavuzda gerçekten ne anlama geldiğini öğrenin.

.

.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287