Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Seo İle İçerik İlişkisi

Merhaba arkadaşlar SEO konusuna ara vermeden devam ediyoruz. Önceki makalemizde SEO, Arama Motoru ve Google İndex gibi kavramları öğrenmiş ve SEO Nedir?, Arama Motoru Nedir?, İndex Nasıl Yapılır? sorularını cevaplamıştık. Bu makalemizde ise artık SEO konusuna yavaş yavaş giriş yapacağız. ve içerik nedir? sorusuna cevap arayacağız.

Evet arkadaşlar SEO konusuna giriş yaparken, temel hususlardan biri olan içerik kavramını açıklamak gerekir. İçerik; bir webmaster için olmazsa olmaz kavramlardan biridir. Çünkü bir site kuracağınız zaman, site altyapısını oluştururken temel kıstaslarınızdan biri içeriktir. İçerik kuracağınız web sitesinin ziyaretçilerinin bakacağı ilk özelliktir. Ziyaretçilerin web sitelerini gezme amacı zihinlerinde bulunan bir kavram, soru veya öneriyle alakalı içeriklere ulaşmaktır. Bu yönüyle içerik ziyaretçilerimizin sitede aradıkları her türlü bilgidir.

Sonuçta sitemizi kurarken belli bir konu dahilinde kurarız. Konumuz özel veya genel nitelikte olabileceği gibi topluma hitap eden konularda olabilir. Kitap tanıtımı, haber, spor, futbol, sinema, kişisel vb. onlarca konu arasından birini seçebiliriz. Ancak konu seçiminde kesinlikle çok dikkatli olunmalıdır. Çünkü, konu seçimi içerik oluşturulmasını etkileyen temel faktördür. İçeriklerimizi seçtiğimiz konu dahilinde oluşturur ve sitemizde yayımlarız. Benim tavsiyem içerik oluştururken mutlak suretle, az veya çok bilgi alanlarımız hakkında bir konu seçmektir.

İnsan bilmediği bir konu hakkında bir şeyler oluşturamaz. Oluştursa dahi bu özgünlüğünü etkileyecektir. Yani bir konu hakkında illa uzman olmanıza gerek yoktur. Birazcık bilgi ve öğrenme isteği ile seçtiğiniz konu hakkında harika içerikler oluşturabilirsiniz.

Sonuçta arkadaşlar SEO yapabilmek için ilk olarak konu seçimimizi ve akabinde içeriklerimizin özgünlüğünü doğru şekilde yapmamız gerekmektedir. Zaten bunu sağladıktan sonra gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. Hepinize Seo yaparken başarılar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287