Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Şentop’tan üç ismin milletvekilliğinin düşürülmesine ait açıklama

TBMM Yöneticisi Şentop, üç ismin milletvekilliğinin düşürülmesine ait açıklamalarda bulundu.

“Anayasa Duruşmasına ferdi müracaat kesin karara pürüz değildir.” diyen Şentop, “İtirazların, Anayasa ve içtüzüğe nazaran temelsiz, Anayasa ve içtüzük kararlarının uygulanmamasına yönelik bir talep mahiyetinde olduğunu görüyor ve bundan üzüntü duyuyorum.” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla 3 ismin milletvekilliğinin düşürüldüğü argümanına ait de Şentop, 26. Periyotta 8 milletvekilliği kesin karar sebebiyle düşürülmüşken, bugün Anayasa ve İçtüzük kararlarına nazaran bir hareket yapıldığında, kalkıp bunun ardında gayrı şeyler aramak bence büsbütün bir hukuk cehaletidir.” tabirlerini kullandı.

Şentop, “Herkes Anayasayı ve İçtüzüğü okusun. Anayasa ve İçtüzük kitabı sağa sola göstermek, basın önünde poz vermek, sağa sola atmak için kullanılan bir materyal değil, okumak, anlamak için vardır.” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287