Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Samsung, Kilit Ekranında Reklam mı Gösterecek? Aşikâr Oldu

Birtakım telefon üreticilerinin, telefonları ucuza satabilmek için ekranda reklam gösterdiği biliniyor. Birebirini Samsung’un One UI 2.5’te yapacağına dair bir söylenti, birkaç gündür internette dolaşıyor. Lakin firmanın bu türlü bir yola başvurmayacağı anlaşıldı.

Samsung’un kilit ekranında reklam göstereceğine dair savlar, resmi forumlardaki bu gönderiye dayanıyor. Korece sahifedeki fotoğraflar, muhtemelen parti gayesiyle hazırlanmış. Bununla birlikte Gönderi, Samsung’un Güney Kore’de hava durumu pratiğinde gösterdiği reklamla biraz eğlenmeyi amaçlıyor. Elbette reklamın rastgele bir Samsung tatbikinde görünmesi, telefon sahibinin canını sıkabilecek bir durum.

Birtakım kullanıcılar, hava durumu pratiğindeki reklamın Samsung tarafından eklenmemiş olabileceğini düşünüyorlar. Güney Kore’de hava durumu verisini sağlayan Weather News, fotoğraflardan haberlere her şeyi sağladığından, araya reklam eklemiş olabilir.

Bu husus forumlarda ağır biçimde tartışıldığından, bir kullanıcının One UI 2.5 ile eğlenmek için kilit ekranında reklam gösteren bir imaj hazırlaması anlaşılabilir. Kaldı ki paylaşılan gönderinin altında da Korece “örnek” manasına gelen bir sözcük yer alıyor, fakat bu gözden kaçmış üzere görünüyor.

Samsung’un bildirim kısmında kendi hizmetleriyle ilgili reklamlar gösterdiği biliniyor lakin kilit ekranı reklamları, en ucuz Samsung telefonlarında bile muhtemelen gerçeğe dönüşmeyecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287