Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Salgın nedeniyle İngiltere’de 8,7 milyon kişi olura çıkarıldı

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınıyla uğraş kapsamında İngiltere’de yekun iş gücünün yaklaşık 4’te biri müsaadeye çıkarıldı.

İngiliz hükümeti tarafından açıklanan datalara nazaran, devlette geçen hafta 300 bin kişi daha olura çıkarılırken, müsaadeye çıkarılan çalışan sayısı yekun 8,7 milyona ulaştı.

İngiliz hükümeti, daha evvel, koronavirüs salgını nedeniyle çalışamayacak olanların maaşlarının yüzde 80’inin, 2 bin 500 sterline kadar devlet tarafından karşılanacağını duyurmuştu.

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, geçen hafta, şirketlerin ve çalışanların bu destek programından ekim ayına kadar faydalanabileceklerini belirtmişti.

İngiliz hükümetinin işletmelerin ekonomik olarak desteklenmesi kapsamında uyguladığı bu tedbir paketi kapsamında, ayda yaklaşık 14 milyar sterlin seviyesinde ödeme yapılıyor.

Şu ana kadar 200 bin özgür meslek çalışanına da yaklaşık 2,5 milyon sterlin seviyesinde hibe verildi.

İngiltere’de başkaca, salgının ekonomik tesirleri ile savaş kapsamında şirketlere 31 milyar sterlin hacminde devlet destekli kredi imkanı sunuldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287