Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Petrol fiyatları 3 ayın tepesinde

OPEC+ üyelerinin 9,7 milyon varil günlük üretim kısıntısını Ağustos sonuna kadar uzatacakları beklentisi milletlerarası piyasalarda petrol fiyatlarını son 3 ayın en yüksek seviyesine çıkardı. API tarafından derlenen donelerin ABD ham petrol stoklarında düşüşe işaret etmesinin de desteği ile brent petrolünün varil fiyatı 6 Mart’tan bu yana birinci kere 40 dolar/varil seviyesinin üzerine yükseldi.

Brent petrolün varili 40,42 dolar seviyesine kadar yükselişi akabinde bu sabah saatlerin 40,20 dolardan süreç görüyor. ABD ham petrolünün varili ise düne nazaran 79 cent artışla 37,60 dolar/varil seviyesinde.

OPEC+’ın önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği içtimada 9,7 milyon varil/günlük üretim kısıntısının Temmuz sonu yahut Ağustos sonuna kadar uzatılması teklifinin yanı sıra, üretim kısıntısının 7,7 milyon varil/güne indirilerek Aralık ayına kadar uygulanması teklifi de tartışılacak. Fakat son gelen haberler, Rusya’nın kısıntıyı yalnızca 1 ay sürdürmeyi kabul ettiği, Suudi Arabistan’ın ise yıl sonuna kadar sürdürmek de kararlı olduğu istikametinde.  

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287