Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Pentagon erleri Washington kesiminden çekiyor

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Washington DC yakınlarına konuşlandırdığı 900 er ve askeri polise üslerine dönme buyruğu verdi.

ABD’de siyahi George Floyd’un Minnesota eyaletinde gözaltına alınırken öldürülmesinin akabinde başlayan hadiseler nedeniyle başşehir Washington nahiyesine sevk edilen kuvvetler kışlalarına dönüyor.

Fox News televizyonun edindiği habere nazaran, dün 82’inci Hava İndirdime tümeninden nahiyeye sevk edilen 700 er üslerine dönerken, Pentagon bugün ortamdaki 900 er ve askeri polise de kışlalarına dönme buyruğu verdi.

Kelam konusu 900 askerin 82’inci Hava İndirme Tümeni’nin konuşlu olduğu Fort Bragg ve 10’uncu Dağcı Tümeninin bulunduğu Fort Drum kışlalarına döneceği belirtildi.

Başkentteki 4 bin 500 Ulusal Muhafızın ise şimdilik kentte kalmaya devam edeceği kaydedildi.

Pentagon daha evvel çekilme buyruğu vermiş Esper geri çevirmişti

Washington’da vakaların tırmanması üzerine Pentagon, 82’nci Hava İndirme Tümeni ve 10’uncu Dağcı Tümeni’nden 1600 askeri önlem maksatlı Washington nahiyesinde konuşlandırmıştı.

Hikayelerin kısmen yatışması üzerine Pentagon’un erlerin yavaş yavaş üslerine geri dönme talimatı verdiği basına sızmıştı ama daha sonra ABD Savunma Bakanı Mark Esper erlerin çekilmesi kararını geri aldığı açıklanmıştı.

Kaynak: AA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287