Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Pay devri tamamlandı: Varlık Fonu, Platform’a ortak oldu

Kerim ÜLKER

Türkiye’nin 3 kamu bankasının ortak iştiraki olan Platform Ortak Kartlı Sistemler A.Ş’de devir süreçleri tamamlandı.

Türkiye Varlık Fonu, Platform Ortak Kartlı Sistemler Anonim Şirketi’ne yüzde 20 orantısında ortak oldu.

Ziraat Bankası, Halk Bank ve Vakıflar Bankası’ndan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamalarda “12.02.2020 tarihli açıklamasıyla, Platform Ortak Kartlı Sistemler AŞ’nin iştirak ve anapara yapısında değişikliğe gidilmesi kararı alınmış olduğu, Türkiye Varlık Fonuna pay devir sürecinin başlatıldığı ve PTT A.Ş. tarafından yetkili mercilerden gerekli müsaadeler alındıktan sonra pay devir sürecinin başlatılacağı bildirilmişti “bilgisi hatırlatıldı.

Açıklamalarda “Gelinen süreçte, Türkiye Varlık Fonu ve Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ ile behre devir süreçleri tamamlanmıştır” denildi.

21 milyon TL kapitali var

Hatırlanacağı üzere 12 Şubat’ta Türkiye Varlık Fonu’ndan yapılan açıklamada “Platform Ortak Kartlı Sistemler AŞ, 23 Eylül 2019 tarihinde ödeme ve kartlı sistemler altyapılarını geliştirme ve memleketimizde ticaretin daha çokça güçlenmesini sağlama maksadıyla T.C. Ziraat Bankası AŞ, Türkiye Halk Bankası AŞ ve Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. tarafından kurulmuştur. Türkiye Varlık Fonu (TVF) olarak bu paydaşlığı, yol haritamızda belirttiğimiz, varlıklarımıza bedel katma ve finans piyasalarının gelişmesini destekleme misyonlarımız doğrultusunda değerlendiriyoruz” denilmişti. Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank tarafından geçen yıl eylül ayında kurulan Platform Ortak Kartlı Sistemler A.Ş, 21 milyon TL kapitale sahip.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287