Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Ölçekli Geri Bağlantılar Nasıl Oluşturulur (+ Scrapebox Eğitimi


Ölçekli Geri Bağlantılar Nasıl Oluşturulur (+ Scrapebox Eğitimi

.

.

2,9 bin hisse

Bağlantı kurma kolay bir başarı değil.

İdeal bir dünyada, geri bağlantılar size doğal olarak gelir. Ziyaretçiler blog yayınınızı bulur ve onu çok severler, sosyal ağlarında paylaşırlar ve hatta web sitelerinde size bağlantı verirler.

Ve bir geri bağlantı oluşturulur – başka birinin sitesinden kendi sitenize bir köprü.

Ancak gerçekte bu gerçekleşmez. Ya da istediğiniz kadar sık ​​olmaz.

İçeriğinizi insanların önüne koyarak kasıtlı olarak görülmesini sağlamanız ve bu görünürlüğü elde etmeniz gerekir. Başka bir deyişle, başkalarının web sitemize bağlantı vermesini sağlamak için, kasıtlı olarak onlara ulaşmalı ve bir bağlantı geri istemeliyiz.

Bu kılavuz desteği, bağlantı kurmanın eski güzel yoludur. Ancak bir backlink için her seferinde bir web sitesi bulduğunuzu ve her birine manuel olarak ulaştığınızı hayal edin.

Bu, ÇOK zaman alır ve uzun vadede tamamen sürdürülebilir değildir. Bu yüzden bugün, geri bağlantıları etkili bir şekilde oluşturmak için size kapsamlı bir eğitici rehberlik edeceğim.

Bağlantı kurma çabalarınızı bir sonraki seviyeye taşıyacak güçlü SEO araçlarını kullanarak bir içerik kazıma yöntemi kullanacağız. Süreci otomatikleştirin ve ölçeklendirin. Hazır? Girelim.

Geri bağlantılar neden önemlidir?

Bağlantı tabanlı metrikler SEO’nun en önemli 1 numaralı faktörüdür. Ne kadar fazla geri bağlantıya sahip olursanız (aka daha fazla web sitesi size bağlanırsa) Google sitenizin o kadar yetkili olduğunu ve arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alacağını düşünür.

Geri bağlantı, İnternette bir güven oyudur.

Harici bir web sitesi blog yayınınıza veya sayfanıza bağlandığında, bu Google’a sitenizin güvenilir olduğunu bildirir ve bu nedenle diğer insanlar ona bağlanır.

Bu kavram PageRank algoritması olarak bilinir. Google’ın kurucu ortağı Larry Page tarafından da geliştirildi.

PageRank, Google’ın sıralama sisteminin yapı taşını oluşturdu ve Google arama, web sayfalarının önemini bir web sitesinin sahip olduğu geri bağlantı sayısına göre ölçerek sıralamasıydı.

Ancak önemli olan sadece geri bağlantıların miktarı değil, bu geri bağlantıların kalitesi de çok önemlidir.

Özetle, Google’da sıralama yapmak için geri bağlantılara ihtiyacımız var. Hayır. geri bağlantıların ve bu geri bağlantıların etki alanı otoritesinin önemi vardır.

Bu eğitimde, alan adı otoritemizi iyileştirmek için oluşturabileceğimiz geri bağlantıların tam olarak nasıl bulunacağı ele alınacaktır. Başlamadan önce şu araçlara ihtiyacınız olduğunu unutmayın:

Scrapebox (97 $, bir defalık satın alma)

ScrogFrog örümcek aracı (Ücretsiz)

Moz hesabı (Ücretsiz)

Buzzstream (Ücretsiz deneme, ardından 24 ABD doları / ay)

Oh, burada yeniyseniz, SEO stratejinizi ezmenize yardımcı olacak aşağıdaki kaynaklara da sahibim:

Ve elbette, Google’dan daha yüksek sıralamalar ve trafik almak için en iyi stratejilerimi paylaşacağım ücretsiz 4 Günlük SEO Eğitim Kampı’na kaydolmalısınız!

Scrapebox ile Tanışın: Güçlü Bir Bağlantı Arama Aracı

Benim derste, SEO Demystified, ben ilk anahtar kelime sıralaması çivi için 90 günlük planın bir parçası olarak bağlantı kurma derinlemesine dalış. Sitenizi Google’da sıralamak için bağlantı kurma şarttır.

İçerik ne kadar harika olursa olsun, geri bağlantılar olmadan arama motorlarında asla bulunmayacaktır.

Ancak işte uyarı: geri bağlantı oluşturmak çok zaman ve çaba gerektirir:

Niş ilgili bloglarda potansiyel bağlantı olasılıklarını bulmak

Ulaşmak için e-posta adreslerini arama

Sosyal yardım e-postaları ve satış konuşmaları oluşturma

Ve bunu bilmeden önce, bağlantı kurma bir angarya haline gelir. Ama olmak zorunda değil !!

Tanıtılıyor… Scrapebox.

Scrapebox, aslında büyük ölçekli blog yorumları veya spam için tasarlanmış bir “siyah şapkalı” SEO aracıydı. Genellikle kaçırılan şey, Scrapebox’ın bir siteyi spam göndermeye gerek kalmadan bağlantı arama için kullanılabilecek inanılmaz hurdaya çıkarma özellikleri.

“İsviçre’nin SEO Ordu Bıçağı” olarak kabul edilir ve her pazarlamacının cephaneliğinde olması gerekir. Henüz Scrapebox’ın bir kopyasına sahip değilseniz, ömür boyu erişim için yalnızca 97 ABD dolarıdır.

Şimdi bu blog yazısının geri kalanı, Scrapebox’un nasıl kullanılacağına dair adım adım bir eğitim olacak. Bu yüzden devam etmeden önce bunu okumayı bırakmak ve aracı almak isteyebilirsiniz.

Başlangıç ​​noktanızla alakalı potansiyel bağlantı olasılıklarını bularak başlayın

Bağlantı olasılıkları, sitenize geri bağlanacak potansiyel web siteleridir.

Buradaki stratejimiz, internette bize geri bağlantı sağlayacak diğer web sitelerini araştırmak veya araştırmaktır.

Bağlantı olasılıkları örnekleri:

Konuk Gönderme: Başka birinin web sitesinde konuk yazar olarak bir makale yayınlayın ve karşılığında bir geri bağlantı alın (kendi sitenize köprü)

Başka birinin web sitesinde konuk yazar olarak bir makale yayınlayın ve karşılığında bir geri bağlantı (kendi sitenize köprü) alın. Kırık Bağlantı Oluşturma: Bozuk harici bağlantıları olan web sayfalarını bulun ve bunun yerine sitenize bağlantı vermek için onlara ulaşın. Ölü bağlantıları değiştirmek için benzer içeriğe sahip.

Dış bağlantıları bozuk web sayfalarını bulun ve bu ölü bağlantıları değiştirmek için benzer içeriğe sahipseniz, sitenize bağlantı vermek için onlara ulaşın. Geçen Hafta Mesajları: Diğer blog yazarları tarafından bir dizi uzman tavsiyesi / görüş yazıyorsunuz ve içeriklerini sitenizde sunmanız için size bir backlink vermek üzere onlara ulaşıyorsunuz.

Diğer blog yazarlarının bir dizi uzman tavsiyesi / görüşü yazıyorsunuz ve içeriklerini sitenizde sunmanız için size bir backlink vermek üzere onlarla iletişime geçiyorsunuz. Ve bunun gibi.

Geri bağlantı oluşturmanın birçok yolu vardır. Yukarıdakiler en yaygın olanlarıdır ve bugünkü eğitimimiz için ilk – Konuk Gönderme’ye odaklanacağız.

Adım 1: Konuk gönderilerini kabul eden web sitelerini bulmak için Scrapebox’ı kullanın

Scrapebox’ı ilk açtığınızda, nasıl başlayacağınız konusunda biraz kafanız karışabilir. Endişelenmeyin, bundan en iyi şekilde yararlanmak için yalnızca birkaç temel adımı öğrenmeniz gerekir.

Birincisi ‘özel ayak izi’.

Sol üst kutudaki “özel ayak izi” radyo düğmesini tıklayın. Bu, Scrapebox’a internette mümkün olan tüm web sitelerinde arama yapmasını söyler. #Kazıma.

Ardından, kutuya bazı arama değiştiricileri girin. Bu örnekte, konuk yazarları kabul eden tüm yoga bloglarını arayacağız. Bunu yapmak için aşağıdaki sorguları girdim:

“Yoga” inurl: etiket / konuk

“Yoga” intitle: “bizim için yazın”

“Konuk yayını” intitle: “yoga”

Son olarak, “hasat etmeye başla” yı tıklayın ve 20 saniye içinde bir ton olası bağlantı olasılığı fırsatınız olacaktır. (Sorgularımdan 999 URL topladım!).

ScrapeBox, arama motoru sonuç sayfalarını (SERP) inanılmaz derecede hızlı bir şekilde kazıyabilir.

Yukarıdaki örneğimiz saniyede 119 URL atmaktı! Bu, bağlantı olasılıklarını tek tek toplama işlemini çok daha hızlı hale getirir.

Ağır hurdaya çıkarmayı seçerseniz, bu araçtan en iyi şekilde yararlanmak için özel proxy’ler almanız gerektiğini unutmayın.

2. Adım: Yinelenenleri kaldırın ve kötü bağlantı olasılıklarını ayıklayın

Daha sonra, büyük sonuç listemizi hassaslaştırmak ve uygun olmayan olasılıkları kaldırmak istiyoruz. Scrapebox çok sayıda yinelenen sonuç döndürür ve yapmak istediğimiz ilk şey ‘yinelenen URL’leri kaldır’.

Ardından, dup yinelenen alanları kaldırın ’. Bu adım çok daha acımasızdır ve muhtemelen kazımanızı% 40 veya daha fazla azaltacaktır.

Son olarak, ücretsiz blog platformları gibi yararsız siteleri ayıklamak istiyoruz. Bunu excel ile yapabilir veya ebox Kaldır / Filtrele ’altında ebox içeren URL’leri kaldır’ı seçerek Scrapebox içindeki işlevi kullanabilirsiniz:

wordpress.com

weebly

blogspot

blogger

Tumblr

Squarespace

3. Adım: Scrapebox’ta Sayfa Otoritesini Kontrol Etme

Bu çok önemlidir, çünkü düşük sayfa yetkisi veren sitelerden geri bağlantı istemiyoruz. Güçlü ve yetkili web sitelerinin sitemize bağlantı vermesini istiyoruz.

Yetkili bir site (ör. Forbes, Huffington Post) sitenize bağlantı verdiğinde, bağlantı suyunuz için BÜYÜK bir destek olur. Google’a ve arama motorlarına, sitenizin Forbes / Huff Post’un size bağlantı vermesi için yetkili olduğunu bildirir.

Bu sulu backlink SEO’nuzu hızlı bir şekilde başlatır.

Bu nedenle, daha fazla geri bağlantı ve sahip olduğunuz bu geri bağlantıların otoritesi ne kadar yüksek olursa, kendi etki alanı otoriteniz o kadar yüksek olur. Ve bu, Google’daki sıralamanızı yükseltmek için 1 numaralı faktördür.

Şimdi, Scrapebox’ın ‘Sayfa Yetkilisi’ eklentisini kullanarak, toplanan URL’lerimizin bağlantı payı metriklerini toplu olarak kontrol etmeliyiz.

Bağlantı eşitliği bir web sayfasının yetkisidir. Ayrıca, tüm web sitesinin otoritesi olan sayfa otoritesi veya alan adı otoritesi olarak da bilinir. Sayfa otoritesi ne kadar yüksekse, geri bağlantı o kadar güçlüdür.

MozRank eklentisine ihtiyacımız var ve bunun için ücretsiz veya ücretli bir Mozscape API anahtarı için kaydolmanız gerekiyor. Ücretsiz bir hesap için kaydolun ve API anahtarını alın.

MozRank, bir URL’nin bağlantı popülaritesini ölçen 1-10 arası bir puandır.

Şimdi Mozscape’nin ücretsiz sürümünde 10 saniyelik bir gecikme var, bu nedenle tam tarama, kaç tane URL’yi hasat ettiğinize bağlı olarak 30-50 dakika sürebilir.

Scrapebox’ın işini yapmasına izin verin ve tamamlandıktan sonra, tüm URL’lerinizin sayfa yetkisi metriklerine sahip olursunuz – WHEEE!

Ayrıca, results sonuçları dışa aktar ’düğmesini kullanarak verileri .csv biçiminde dışa aktarabilirsiniz.

.Csv dosyasını dışa aktardıktan sonra verilerinizi sıralamak istersiniz.

0 MozRank ile URL’leri filtreleyin, bunlar muhtemelen düşük kaliteli bloglardır

Kalan URL’ler minimum kalite ölçütlerimizi karşılayacaktı – toplam 562 potansiyel bağlantı potansiyelimiz var.

Şimdi onlara ulaşmak için iyi olanları bulmak için onları gözden geçirmemiz gerekiyor.

4. Adım: ScreamingFrog’u kullanarak ilgili konuk gönderi web sitelerini bulun

Yüzlerce bağlantıyı kazıdıktan sonra, hepsinin alakalı ve meşru bağlantı beklentileri olması olası değildir. Bu, ScreamingFrog SEO Spider aracının devreye girdiği zamandır.

Daha önce hurdaya ayırdığımız HTML sayfalarını incelemek ve şu belirli ifadeleri aramak istiyoruz:

bizim için yaz

blogumuza katkıda bulun

Bunu yapmak için ScreamingFrog üzerinde bazı özel filtreler oluşturacağız.

Ardından, ScreamingFrog’u ‘Liste’ moduna ayarlayın. “Mod” -> “Liste” ye gidin.

Son adım: daha önce excel sayfamızdan nitelikli URL’leri yükleyin. Şimdi arkanıza yaslanın ve ScreamingFrog’un sihrini çalıştırmasına izin verin.

ScreamingFrog URL’leri işlemeyi bitirdikten sonra, sağdaki “Özel” sekmesini tıklayın; özel filtrelenmiş URL’lerin bir listesini alırsınız.

Aşağıdaki ekran görüntüsü, “bizim için yaz” özel filtresini içeren 162 URL’yi göstermektedir. İlk 900’den fazla URL’mden, birkaç dakika içinde 162’den fazla alakalı bağlantı hedefine kadar filtreledim.

Şimdi ulaşmaya başlayabileceğimiz 162 bağlantıdan oluşan güzel bir listemiz var. Öncelikle iletişim bilgilerine ihtiyacımız var. Bunun için bir sonraki aracımız – Buzzstream.

Buzzstream, aerodinamik erişim için harika bir bağlantı oluşturma aracıdır. Bağlantıları verimli bir şekilde inşa edebilecek daha iyi bir araç yok.

Kullanacağımız özellikler:

İletişim bilgileri toplama

Buzzstream’in e-posta arayüzünden erişim

Btw, bunu yapmak için bir hesaba ihtiyacınız olacak, ancak size tam erişim sağlayan ücretsiz bir hesaba (14 günlük deneme sürümü) kaydolabilirsiniz.

Buzzstream’de yeni bir proje oluşturun ve “web siteleri ekle” düğmesini tıklayın ve “csv’den içe aktar” seçeneğini belirtin.

Şimdi ScreamingFrog’dan atılan ve filtrelenen 162 URL’yi Buzzstream’e yükleyin. 10-15 dakika içinde Buzzstream, web sitenizin bağlantılarından bir iletişim bilgileri listesi toplayacaktır.

Bu, e-postalar için web sitelerini tarayarak size günlerce çalışmanızı sağlar. (Orada bulundum, bunu yaptım. Eğlenceli değil).

OH MAI GOSH! İşimiz bitti!!

Yani bu işlem sizi bir saatten az sürecek. Şimdi, sosyal medya profilleri ve e-postalar da dahil olmak üzere tüm iletişim bilgileriyle birlikte nişle alakalı 160 bağlantı hedefi topladık. #YAŞASIN!

Şimdi, sosyal yardım için Buzzstream’in e-posta arayüzünü kullanmamız ve bazı kaliteli bağlantılar oluşturmamız gerekiyor!

Veya bu e-postaları kendi e-posta hesabınıza kopyalayabilir ve bu potansiyel müşterilere tek tek ulaşabilirsiniz. Her iki durumda da, nişinizle alakalı ve konuk gönderilerini kabul etmeye istekli zengin bir konuk yayınlama siteleri listesine sahipsiniz.

Bu sitelere ulaşın, misafir postası isteyin ve geri bağlantılarınızı oluşturmaya başlayın!

Scrapebox ile SEO geri bağlantıları oluşturmak için bir başlangıç ​​kılavuzu! Scrapebox, birçok bağlantı kurma fırsatı bulmak için güçlü bir araçtır.

.

.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287