Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Mobil Pratik İndirmeleri, Covid-19 ile Bambaşka Bir Boyuta Taşındı

Covid-19 salgını Yerküre umumunda mobil pratik indirmelerinde muazzam bir artışa sebep oldu. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamaya nazaran, mobil indirmeler yaklaşık olarak 600 petabyte’a ulaşmış durumda.  Sensor Tower tarafından yayınlanan raporda belirtilene nazaran mobil tatbik indirmeleri tarafından kullanılan olgu, birinci çeyrek tasarrufunun üç yıllık ortalamasına nazaran %52 artmış durumda.

Sensor Tower

Yerküre umumunda en tanınan 250 mobil pratiklerin birinci indirmeleri için kullanılan olgu ölçüsü, 2020 birinci çeyreğinde bir evvelki yıla nazaran %34 artarak 600 petabyte, yani 600 milyon gigabyte’a ulaştı. Başkaca, üç yıllık ortalama olan 391 petabyte’a nazaran %52 artış laf konusu.

Araştırmada yalnızca birincil tatbik mağazaları dahil edilmişken tekrar indirmeler, güncellemeler, tıpkı Apple ID yahut Google hesabı ile birden ziyade cihaza yapılan indirmeler bu ölçümlerin bir kesimi olmadı.

Done tahlili Yerküre umumunda en tanınan 250 mobil pratiğin birinci yüklemelerini kapsıyor ve APK mirror sunucularından yahut ikincil pratik mağazalarından yapılan indirmeleri kapsamıyor. Tahlile yalnızca tanınan pratikler dahil edildi ve indirme ölçümlerine belge boyutu eklenmedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287