Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Milletvekilliği düşürülen HDP’li iki isim gözaltına alındı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca, milletvekilliği düşürülen ve hakkında yakalama kararı çıkartılan HDP’li Leyla Itimat ve HDP’li Musa Farisoğulları gözaltına alındı.

Başsavcılık tarafından, milletvekilliği düşürülen HDP’li Leyla Itimat ve Musa Farisoğulları hakkında katılaşan mahpus cezaları üzerine yakalama kararı çıkarıldı.

Yakalama kararı doğrultusunda Farisoğulları, Diyarbakır-Şanlıurfa kara yolundaki pratik noktasında gözaltına alındı.

Katılaşan mahpus cezasını çekmek üzere çıkarılan yakalama kararı doğrultusunda Itimat de Diyarbakır’daki meskeninde yakalandı.

Farisoğulları ve Inanç’a yargılandıkları davada verilen cezalar, Yargıtay 16’ncı Ceza Dairesince onanmıştı.

TBMM Umum Şurasında, HDP’li Itimat ve Farisoğulları hakkında duruşma tarafından verilen mutlaklaşmış cezalara ait Cumhurbaşkanlığı tezkereleri okunarak habere sunulmuştu.

Anayasa yeterince, Umum Konseyde okunan tezkerelerin akabinde Inanç ve Farisoğulları’nın milletvekilliği düşmüştü.

HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları Diyarbakır 2’nci Ağır Ceza Duruşmasında yargılandığı davada “silahlı terör örgütüne üye olmak” hatasından 9 yıl, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Itimat ise tekrar tıpkı mahkemece tıpkı cürümden yargılandığı davada 6 yıl 3 ay mahpus cezasına çarptırılmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287