Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Milletvekilliği düşürülen 3 isim tutuklandı

Milletvekilliklerinin düşürülmesinin akabinde gözaltına alınan CHP’li Enis Berberoğlu, HDP’li Musa Farisoğulları ile Leyla Inanç tutuklandı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, milletvekillileri düşürülen ve haklarında katılaşmış mahpus cezaları nedeniyle yakalama kararı çıkarıldıktan sonra Diyarbakır’da gözaltına alınan  Leyla Inanç ve Musa  Farisoğulları, sıhhat denetiminin akabinde adliyeye sevk edildi.

Adliyedeki süreçlerinden sonra tutuklanan Leyla Itimat Yüksek Güvenlikli Bayan Örtülü Cezaevi’ne, Musa Farisoğulları ise D Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Berberoğlu İstanbul’da tutuklandı

MİT’e ilişkin yardım tırlarının durdurulmasına ait davada 5 yıl 10 ay mahpus cezasına çarptırılan ve Yargıtay’ın onama ile infaz durdurma kararı üzerine 20 Ekim 2018’de tahliye edilen Enis Berberoğlu, milletvekilliğinin düşürülmesinin akabinde isimli makamlarca yine tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TBMM Umumî Konseyinde milletvekilliği düşürülen ve akşam saatlerinde Bakırköy’deki meskeninde gözaltına alındıktan sonra İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilen CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, infaz savcılığına çıkarıldı.

Berberoğlu, cezasının kalan infazını tamamlaması için yine tutuklanarak Maltepe Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

Ne olmuştu?

Meclis Umumi Şurası’nda Cumhurbaşkanlığı tezkeresi ile CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında MİT davasına ait dokunulmazlığını kaldırmaya yönelik fezleke okunmuştu.

Cezaları onanan HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ve Hakkari Milletvekili Leyla Itimat milletvekilleri de düşürülmüştü. KCK davasından yargılanan HDP Milletvekilleri Leyla Inanç ve Musa Farisoğullarına verilen mahpus cezaları Yargıtay tarafından 24 Eylül 2019’da onanmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287