Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

MEB, yüz yüze telafi eğitimlerinin başlayacağı tarihi duyurdu

Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB), resmi eğitim ve tedrisat kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve entegrasyon eğitiminin 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacağını ve üç hafta süreceğini bildirdi.

MEB’den yapılan açıklamaya nazaran, uzaktan eğitim süreci 19 Haziran Cuma günü tamamlanacak.

Resmi eğitim ve tedrisat kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve entegrasyon eğitimi 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak. Yüz yüze telafi eğitimleri üç hafta sürecek ve ders yılında destekleme ve yetiştirme kursları aracılığıyla yıl uzunluğu devam edecek.

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, hususa ait yaptığı değerlendirmede, uzaktan eğitim sürecinin art planında telafi eğitimlerinin planlanmasıyla ilgili çalışmaların büyük titizlik içinde sürdürüldüğünü bildirdi.

Bakan Selçuk, şu tabirleri kullandı:

“EBA TV ve EBA internet pratiğini kesinlikle yüz yüze telafi eğitimleriyle destekleyeceğiz. Bu süreçte öncelikle talebelerimizin mektebe entegrasyonuna, psikososyal manada desteklenmelerine, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik gereksinim durumunun tespitine, temel derslerdeki telafisine ağırlaşıp destekleme ve yetiştirme kursları ile telafi eğitimlerimize yıl içerisinde devam edeceğiz.”

Kaynak: AA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287