Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Malatya’da 5 büyüklüğünde zelzele

Malatya’nın Pütürge kazasında 5 büyüklüğünde zelzele meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Idaresi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde mekan alan habere nazaran, saat 21.06’da Pütürge kazasında 5 büyüklüğünde mahal sarsıntısı kaydedildi.

Sarsıntının 7 kilometre derinlikte olduğu belirlendi. Sarsıntı, civar vilayetlerden de hissedildi.

Kandilli Rasathanesi ise sarsıntının 5.3 büyüklüğünde ve noktanın 4.6 kilometre derinliğinde olduğunu açıkladı.

Malatya Valisi Baruş: Şu ana kadar olumsuzluk haber almadık

Malatya Valisi Aydın Baruş, Pütürge kazasındaki zelzeleye ait şu ana kadar rastgele bir olumsuzluk haberi almadıklarını, araştırmaların sürdüğünü bildirdi.

Baruş, yaptığı açıklamada, Pütürge kazasındaki zelzele haberinin akabinde nahiyeye ekiplerin yönlendirildiğini tabir etti.

Ekiplerin meydanda etkin olarak çalışmalarına devam ettiğini anlatan Baruş, ”Depreme ait yerden şu ana kadar rastgele bir olumsuzluk haberi almadık. Ekipler araştırmalarını sürdürüyor.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287