Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Lufthansa “kurtarma paketini” onayladı

Lufthansa AG Denetleme Şurası Alman hükümetinin 9 milyar euroluk kurtarma paketini onayladı.

Lufthansa AG tarafından yapılan açıklamada, “Lufthansa AG Denetleme Şurası, Bugünkü içtimada Alman Ekonomik İstikrar Fonu (WSF) tarafından sunulan istikrar paketini kabul etti.” sözüne mekan verildi.

Şirketin Idare Kurulu’nun Alman Ekonomik İstikrar Fonu’nun (WSF) onayladığı kurtarma paketini 29 Mayıs’ta kabul ettiğinin hatırlatıldığı açıklamada, paketi yarışma kurumu ve hissedarların da onaylanması gerektiği vurgulandı.

Açıklamada, laf konusu paketi hissedarların onayına sunmak için düzenlenecek şirket dehşet umumi heyet toplantısın da 25 Haziran’da yapılacağı belirtildi.

Şirketin açıklamasında görüşlerine taraf verilen Lufthansa AG Teftiş Konseyi Lideri Dr. Karl-Ludwig Kley, kurtarma paketini kabul etmenin “zor bir karar” olduğunu belirterek, “Hissedarlarımızın şirketlerini istikrara kavuşturmak için değerli eklerde bulunmaları gerektirse bile bu yolu takip etmelerini öneriyoruz. Lakin, açıkça belirtilmeli Lufthansa, çok çetin bir yolla karşı zıdda bulunuyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287