Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Libya’da taraflar ateşkes görüşmelerini kabul etti

Birleşmiş Milletler Libya Destek Misyonu (UNSMIL), Libya hükümeti ile devletin doğusundaki güçlerin başkanı Halife Hafter’in ateşkes görüşmelerine yine başlamayı kabul ettiğini duyurdu.

UNSMIL tarafından yapılan yazılı açıklamada, ateşkes görüşmeleri ve ilgili güvenlik düzenlemelerinin, BM misyonunun 23 Şubat’ta 5+5 formatındaki ortak askeri komite görüşmelerinde sunduğu muahedeye binaen gerçekleştirileceği söz edildi.

Tarafların, “en kısa devirde onurlu ve inançlı bir yaşama kavuşmak isteyen Libyalıların davetleri üzerine yine diyalog masasına oturmayı kabul ettiğine” değinilen açıklamada, BM’nin tarafların bu kararından memnuniyet duyduğu belirtildi.

Açıklamada, Libya problemine müdahil tüm ulusal ve milletlerarası tarafların, Libya halkının savaşın sonlanması yanındaki davetlerine karşılık vermesi ve 5+5 müzakerelerinin en son ateşkese yer hazırlaması temennisinde bulunuldu.

UNSMIL, “çatışmaların durmasının, Libya makamlarının tüm imkanlarını, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) uğraşa ağırlaştırması ve Libyalıların kişisi muhtaçlıklarının karşılanması için kıymet arz ettiğini” vurguladı.

Müzakerelere taraf Libya hükümeti ve Halife Hafter’den hususla ilgili şimdi resmi açıklama yapılmadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287