Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Kendi Modemini Kullananlar, ISS’lerin Modemini Kullananlardan Daha Berhudar

Birden fazla internet servis sağlayıcısı (ISS), bir internet tarifesine üye olmanız ile bir arada kendi modemlerini ve yönlendirici (router) donanımlarını sağlıyor. Ama birtakım kullanıcılar, bunun mahalline kendi modemlerini almayı seçiyor. Kendi donanımınızı kullanıyor olmanız daha süratli ve daha kolay bir tasarruf sunan seçeneklere erişmenize imkan tanıyor.

Her yıl yaklaşık 180.000 tüketiciyi düzinelerce sanayi ve yüzlerce firma hakkında ankete çağıran American Customer Satisfaction Index (Amerika Tüketici Memnuniyeti Endeksi – ACSI) tarafından düzenlenen en son anket de bu durumu destekler nitelikte. ACSI bu yıl birinci sefer, konut içi Wi-Fi memnuniyeti anketinde bilhassa ISS’lerin donanımı ile karşılaştırıldığında kendi donanımını kullanan kimselerin deneyimlerinin nasıl değiştiğine odaklandı. Anket çeşitli ölçütleri denetim ederken tüketicilerden bunların her birine 1 ile 100 arasında puan vermeleri isteniyordu. Her puan sahasında da kendi donanımını kullanan tüketiciler daha mutlu görünmekteydi.

Memnuniyetteki en büyük uçurum ise masraf ortamındaydı. Kendi ağ donanımlarını kullanan tüketiciler, satın alımlarından 100’de 72 mutlu gözükürken, ISS donanımını kullananlar ile 66 puanında kaldı.

Gayrı ölçütler daha yakın olsalar da, ISS donanımı her kategoride artta kaldı. Kendi modem yahut yönlendiricilerini alan tüketiciler donanımın tekrar başlama suratından (74 vs 69), hizmet güvenilirliğinden (75 vs 71) ve menzilinden (75 vs 72) daha mutlulardı. Kullanıcılar, ağlarının güvenliği hakkında çabucak acilen birebir puanı verdi (75 vs 74).

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287