Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Katlanabilir Ekranları Unutun: LG’den “Gerilebilen” Ekranlar Geliyor

LG’nin “gerilebilen” ekranlar üzerinde çalışmaya başladığı ve 2024 itibariyle “yüzde 20 uzama nispetine sahip” ekran eserleri üretebileceği, firmanın yayınladığı basın bülteniyle ortaya çıktı.

LG Display bu vadini gerçekleştirirse, birkaç sene sonra uzayabilen ve sıradanda olduğundan daha büyük bir ekrana sahip olabilen bir telefonunuz olabilir. 6 inçlik telefonun olağanda cebinizde boyutuyla rahatsız edebilecek olan 7,2 inçlik bir telefona dönüşmesi üzere.

LG, bu cins ekranların yeni nesil ekran teknolojisi olmak konusunda ülkü olduğunu düşünüyor. Bunun nedeni, uzayabilen ekranların “muaf” bir biçimde, lastik üzere uzayabilmesi ve bunu manzara kalitesinde bir kayba yol açmadan yapabilmesi. Bugünkü esnek ekran teknolojiler, katlanabiliyor, yuvarlanabiliyor lakin bunu yalnızca sınırlı cephelerde yahut sahalarda yapmanıza müsaade veriliyor. LG’ye nazaran gerilebilen ekranlar, “katlanabilen ekranların evriminin son noktası” olacak. “Son nokta” tahminen biraz argümanlı olsa da, gerilen ekranlar, mahsusen boyutları güzelce büyüyen telefonları küçültmek konusunda imdadımıza yetişebilir.

Galaxy Fold’da yaşanan meselelere bakacak olursak, uzayan ekran için verilen 2024 tarihi kulağa biraz erken üzere geliyor. Tekrar de yerküreyi global salgından kurtarmayı başarırsak, LG’nin bu maksada ulaşma mümkünlüğü artabilir. Açıkçası, birinci “Ekranı gererken koptu” haberini ne devir yazacağımızı biz de merak ediyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287