Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Katar’dan 19.2 milyar dolarlık sipariş

Kerim ÜLKER

Toplu olarak verdikleri uçak siparişleriyle tanınan Körfez memleketlerinden Katar, tarihi bir rekora imza attı. Fakat rekor bu defa havacılık değil, gemi endüstrisini ilgilendiriyor.

Katar’ın kamu kuvvet şirketi Qatar Petroleum, Güney Koreli 3 devle 70 milyar Katar Riyali yani 19.23 milyar dolarlık muahede imzaladı. Katarlı güç şirketinin ittifak imzaladığı 3 Güney Koreli ise, yerkürenin en büyük tersaneleri arasında sayılan Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering, Hyundai Heavy Industries and Samsung Heavy Industries isimli şirketler. Daewoo, Samsung ve Hyundai, 2027 yılına kadar yapacağı 100’den ziyade LNG gemisini Qatar Petroleum’a verecek.
 
En büyük sipariş

Katar Kuvvet Bakanı ve Qatar Petroleum’un CEO’su Saad al-Kaabi, programın tarihteki en büyük LNG gemi inşa olmasının yanı sıra tek seferde verilmiş en büyük gemi siparişi tefvizi olduğunu tabir etti. Yerkürenin en büyük doğalgaz üreticilerinden olan Katar’ın kamu şirketi Qatar Petroleum, bilindiği üzere Kıbrıs Adası’nda Güney Kıbrıs Rum Idaresi ile birlikte doğalgaz arama faaliyeti yapıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287