Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Kamu bankalarından açıklama: Fiyat artıran paketin dışında kalacak

Kamu bankaları, finansman imkanını eser yahut hizmetlerinde fiyat artışı olarak müşterilere yansıtan firmaların kredi paketi kapsamı dışına çıkartılacağını duyurdu.

Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank’tan yapılan ortak açıklamada, global çapta topluluk sıhhatini tehdit eden COVID-19 salgınından ekonomik ve ticari kaideleri etkilenen hanehalkı ile üreticilere/firmalara destek olmak için kamu bankaları tarafından yeni eser kredi paketleri oluşturulduğu ve 1 Haziran itibarıyla kamuoyu ile paylaşıldığı hatırlatıldı.

Açıklanan Çevre Hayatı Destek, Tatil Destek, Taşıt Kredisi ve Konut Kredisi kredi paketleriyle yerli üretim yapan firmalara destek olunması ve firmalarla yapılacak itilaflar kapsamında müşterilerin ilgili dallardan alacağı ürün/hizmetleri mütenasip koşullarda finanse edebilmesinin amaçlandığı vurgulanan açıklamada, “Kredi kullandırım sürecinde, açıklanan kredi paketlerinin kapsamına ve gayesine münasebetli olarak faaliyet gösteren firmalarla çalışılacak olup sunulan mütenasip finansman imkanını, eser yahut hizmetlerinde fiyat artışı olarak müşterilere yansıtan firma olması durumunda ilgili firmalar kredi paketi kapsamı dışına çıkartılacaktır.

27 Mayıs 2020 tarihinden itibaren fiyat artışı yapmış olan firmaların da eser ve hizmet fiyatlarını artış öncesi seviyeye çekmeleri koşuluyla kampanyalara katılması ve bankalarımızla çalışmaları mümkün olabilecektir.” sözlerine nokta verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287