Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

İyi Geri Bağlantılar ile Kötü Geri Bağlantılar Arasındaki Fark


İyi Geri Bağlantılar ile Kötü Geri Bağlantılar Arasındaki Fark

.

.

İşletmenizin çevrimiçi görünürlüğü için SEO’nun önemini inkar etmek yoktur. Günümüzün rekabetçi pazarında SEO her zamankinden daha önemlidir. Ancak, arama motorlarında görünürlüğünüzü artırmak söz konusu olduğunda, yalnızca içeriğe güvenmek yeterli değildir.

Geri dönüşler kazanmak ve inşa etmek organik aramada başarının anahtarıdır. Bu SEO’nun önemli bir parçası olsa da, çoğu bu ayrıntıyı görmezden geliyor veya doğal olarak gerçekleşeceğini umuyor. Ancak hak ettiğiniz sıralamaları almak konusunda ciddiyseniz, kaliteli bağlantılara ihtiyacınız vardır. Peki, kaliteli bağlantının ne olduğunu nasıl belirleyebilirsin? Geri bağlantılara bir göz atalım ve iyi geri bağlantılar ile kötü geri bağlantılar arasındaki farkı belirleyelim.

Geri Bağlantılar nedir?

Moz’a göre, bir web sitesi diğerine bağlandığında “gelen bağlantılar” veya “gelen bağlantılar” olarak da adlandırılan geri bağlantılar oluşturulur. Web’de geri bağlantılar, markanız, hizmetiniz veya ürününüzle ilgili bir konuyu tartışan başka bir site için güvenilirlik sağladığınız bir alıntı biçimi olarak kullanılır.

Organik görünürlüğünüz söz konusu olduğunda geri bağlantılar çok önemlidir. Bunlar, arama motorlarının sitenizin ne kadar yetkili olduğunu ve sitenizin bir sıralama pozisyonunu hak edip etmediğini belirlerken baktığı en önemli parçalardan biridir. Geri bağlantılar, arama motorlarına, başkalarının içeriğiniz için kefil olduğu bir sinyaldir.

Geri bağlantılar oluştururken akılda tutulması gereken birkaç önemli husus vardır. Tüm geri bağlantıların eşit oluşturulmadığını bilmelisiniz. İyi geri bağlantılar ile kötü geri bağlantılar arasında bazı büyük farklar vardır. Bunları sizin için aşağıda ayırdık:

İyi Geri Bağlantı Örnekleri

Yüksek alan adı yetkisine sahip web sitelerinden bağlantılar

Trafiği yoğun olan web sitelerinden bağlantılar

Sayfa sıralaması yüksek web sitelerinden gelen bağlantılar

Talepte bulunulmadan gerçekleşen doğal, spam içermeyen bağlantılar

Web sitenize bağlantı metni olarak önemli anahtar kelimeler kullanan bağlantı metni içeren bağlantılar

Kötü Geri Bağlantılara Örnekler

Web sitenizden tamamen alakasız web sitelerine bağlantılar (bir diş hekimine bağlanan bir moda tasarımcısı)

Açık içeriğe sahip sitelerden bağlantılar

Spam veya etik dışı uygulamalarla ilişkili sitelerden bağlantılar

Sektörünüzle ilgisi olmayan sitelerden bağlantılar

Satın alınan, talep edilen veya doğal olmayan bağlantılar

Bağlantı çiftliklerine veya yararsız içeriğe sahip sitelere bağlantılar

Bozuk bağlantılar

İçeriğinizde çok fazla bağlantı kullanmak

Backlink: Güçlü SEO Stratejisinin Anahtarı

Geri bağlantı oluşturmanın çeşitli yolları olsa da, sitenizi bağlantı cezalarından korumak için yalnızca yüksek kaliteli geri bağlantı kazanmaya odaklanmalısınız. Bağlantı cezaları, web sitenizin sıralamasını düşürme veya sitenizi SERP’lerden tamamen kaldırma potansiyeline sahiptir. Google ceza kutusunda vakit geçirmekten kaçınmak için, kötü geri bağlantılardan ve diğer siyah şapka SEO taktiklerinden uzak durun.

SMA Marketing olarak, geri bağlantı oluşturmanın ne kadar zor ve zaman alıcı olabileceğini biliyoruz. Bu nedenle, müşterilerimizin aramalarda daha üst sıralarda yer almalarına yardımcı olmak için garantili, kesintisiz, beyaz şapka bağlantı kurma stratejisi geliştirdik. Arama algoritmalarının nasıl çalıştığını ve siteniz için hangi bağlantı türlerinin en iyi olduğunu derinlemesine anlıyoruz. SEO stratejinizi geliştirmek veya desteklemek için herhangi bir yardıma ihtiyacınız varsa, bugün bize ulaşın!

Kaliteli bir bağlantının ne olduğunu nasıl belirleyebilirsiniz? Aşağıda, geri bağlantılara ve iyi geri bağlantılarla kötü geri bağlantı arasındaki farkın nasıl belirleneceğine ilişkin bazı bilgiler bulunmaktadır.

.

.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287