Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

İşte Çok Farklı Bir Wi-Fi Yönlendirici: Archer AX6000!

Wi-Fi 6 teknolojisine sahip eser gamını daima genişleten TP-Link®, hem görünümü hem özellikleriyle adeta ‘gelecekten gelmiş’ üzere duran yeni Wi-Fi yönlendirici modelini Türkiye’de satışa sundu. Archer AX6000 model yönlendirici, çok güçlü teknik özelliklerle donatılmış, hem kablolu hem kablosuz kontakta şimşek suratlarına ulaşabilen ve farklı tasarımı ile de dikkat çeken bir eser.

Münhasıran hanede çok sayıda cihaz ağa bağlanıyorsa ve birebir anda yüksek performans isteyen pratikler çalıştırılıyorsa; Wi-Fi performansından asla ödün verilmemesi gerekiyorsa; gerektiğinde birtakım cihazlara ya da pratiklere öncelik verilmesi isteniyorsa; yüksek sürat ve Wi-Fi verimliliğinin yanı sıra güvenliğe de kıymet veriliyorsa Archer AX6000 ülkü bir tahlil. TP-Link’in yeni Wi-Fi 6’lı yönlendiricisi tüm bu istek ve gereksinimleri karşılayabiliyor.

Wi-Fi 6 (802.11ax) teknolojisinin sağladığı yüksek Wi-Fi suratı ve birebir anda daha çokça cihazın ağa bağlanabilmesi ve her biri için en düzgün suratın sunulması özelliklerini sağlayan Archer AX6000 ile online oyun, 4K/8K akış, akıllı mesken cihazlarının ilişkileri sırasında hiçbir gecikme yaşanmıyor; Wi-Fi performansı düşmüyor.

Archer AX6000 ile dört kat daha ziyade cihaz ağa bağlanabiliyor (OFDMA ve MU-MIMO teknolojileri); üç kat daha süratli (6000 Mbps) Wi-Fi irtibatı ve çok daha geniş bir Wi-Fi kapsama meydanı elde ediliyor. Cihazın bir UFO üzere görünmesini sağlayan üzerindeki yüksek yararlı sekiz adet anten, kapsama ortamını genişletirken, hüzmeleme ya da akıllı anten teknolojisi denilen ‘Beamforming‘ ile bağlı cihazların mekanına sahih sinyaller yönlendiriliyor. Bu sayede hem güçlü, hem daha geniş hem de sağlıklı bir ilişki elde ediliyor.

Kablolu ilişkide da yüksek sürat ve seçenek

Archer AX6000, Wi-Fi irtibatının yanı sıra kablolu temasta da yüksek sürat sağlıyor. Tıpkı vakitte farklı ilişki tiplerine de destek vererek kullanıcılara esneklik sunuyor. Cihaz üzerinde sekiz adet gigabit Ethernet girişi, bir adet 2.5 Gbps WAN girişi, iki adet de USB 3.0 girişi taraf alıyor. Üstelik bu USB girişlerinin biri Tip A, oburu Tip C standardında.

Yönlendiricinin tüm hizmetleri muvaffakiyetle tarafına getirebilmesi için çok güçlü işlemciye sahip olması gerekir. TP-Link’in yeni yönlendiricisinde bir ana, ikisi yardımcı işlemci olmak üzere üç adet işlemci ile 1GB’lık bellek yan alıyor. Yönlendirici bu sayede tıpkı anda birden çokça yüksek talepli uygulamayı başarılı bir formda yapabiliyor.

Bu güçlü cihazda güvenlik de önplana alınmış. TP-Link HomeCareTM güvenlik paketi ile gelen yönlendirici, ağı ve ağa bağlı cihazların güvenliğini en üst seviyede tutuyor. HomeCareTM güvenlik paketinde Trend Micro antivirüs yazılımı, güçlü ebeveyn kontrolleri ve QoS özelliği mahal alıyor.

Archer AX6000’in suramı ve sonrasında tüm ayarlarını yapmak ve yönetmek son nokta kolay. Yönlendirici iOS ve Android destekli TP-Link Tether pratiği ile cihaza Bluetooth’tan bağlanarak kolaylıkla kurulabiliyor. Sonrasında ebeveyn kontrolleri, cihaz öncelikleri üzere her tıp ayar yeniden akıllı telefonlar ile ve Tether pratiği üzerinden kolaylıkla yapılıyor.

Wi-Fi 6 teknolojili Archer AX6000’in tavsiye edilen satış fiyatı ise KDV dahil 380 USD.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287