Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

“İş Yerküresi İçin Lokal Kalkınma Rehberi”

Türk Teşebbüs ve İş Yerküresi Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Argüden Yönetişim Akademisi, iş yerküresi ve kamu başta olmak üzere kentlerdeki tüm paydaşların daha tesirli iş birlikleri ve paydaşlıklar kurmasına ek sunmak üzere “İş Yerküresi İçin Mahallî Kalkınma Rehberi” hazırladı. İş yerküresinin dayanıklı ve rekabetçi olması, sürdürülebilir lokal kalkınma vizyonunun güçlendirilmesi ve ömür kalitesinin herkes için artmasına ekte bulunmak üzere bir model ortaya konulan rehber, 2 Haziran 2020 Salı günü, saat 11.00’de Zoom pratiği üzerinden gerçekleştirilecek aktiflik ile tanıtılacak.

YERKÜRE Gazetesi Idare Heyeti Lideri Hakan Güldağ’ın moderatörlüğünde, TÜRKONFED Idare Heyeti Lideri Orhan Turan, Argüden Yönetişim Akademisi Mütevelli Heyeti Lideri Dr. Yılmaz Argüden ve İstanbul Siyasetler Merkezi Yöneticisi Prof. Dr. Fuat Keyman’ın iştirakiyle düzenlenecek aktiflikte, iş yerküresinin mahallî kalkınmadaki rolü masaya yatırılacak.

Kamu-özel dal münasebetinde durum tespiti yapıldı

Rehberin hazırlama sürecinde İstanbul, Ankara, Gaziantep, İzmir ve Konya’da derinlemesine mülakatlar yapıldı. Bu kentlerdeki kalkınma ajansı, büyükşehir belediyesi, vilayet müdüriyetleri ile ticaret ve sanayi odalarının temsilcileri başta olmak üzere, çeşitli paydaşlarla yapılan görüşmelerle kent-bölge ölçeğinde kalkınma eforları ile kamu-özel kesim alakasının mevcut durumu tespit edildi. Elde edilen bulguların da katkısıyla mahallî iş yerküresini temsil eden sivil topluluk örgütlerine yönelik “Kalkınma ve Rekabetçilik için Mahallî Siyaset Geliştirme Modeli” oluşturuldu. Modelin pratik prosedürlerinin tüm detaylarıyla taraf aldığı rehberde ayrıyeten, model ile entegrasyonlu örnekler ve kent-bölgelerde gelişim meydanlarına yönelik teklifler de sunuluyor.

İş Yerküresi İçin Lokal Kalkınma Rehberi tanıtım aktifliği aşağıdaki Zoom linki üzerinden takip edilebilir:

İş Yerküresi İçin Mahallî Kalkınma Rehberi Tanıtım Aktifliği Zoom Kontağı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287