Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

İş Bankası’ndan yeni kredi paketi

Koronavirüs salgını sürecinde müşterilerine yönelik kişisel tahlilleri ile sürecin problemsiz ve kesintisiz atlatılabilmesine yönelik aksiyonlar alan Türkiye İş Bankası, olağanlaşma sürecine ait destek paketini açıkladı. “El Birliği İle Devam Destek Paket”i kapsamında KOBİ’lerin her türlü işletme varlığı gereksinimlerini karşılayan krediler yanında maaş destek, kira destek, kent içi yolcu taşımacılığı dalına ve eczacılara şahsi kredi nema orantıları uygulanıyor. Paket içerisinde dijital dönüşüm kredisi ile ihracatçılara ve çiftçilere yönelik krediler de taraf alıyor.

Açıkladıkları yeni paketle esnafın, küçük işletmelerin, KOBİ’lerin ve çiftçilerin işe dönüş ve yine açılış süreçlerinde destek olmayı hedeflediklerini söyleyen İş Bankası Umumî Yönetici Yardımcısı Şahismail Şimşek, pandemi periyodundaki stratejilerini empati üzerine inşa ettiklerini söz etti. Salgın periyodunda ödemelerin ertelenmesini, müşterilerin meskenlerinden, işyerlerinden ayrılmadan süreçlerini dijital kanallar üzerinden süratlice tamamlayabilmelerini sağladıklarını ve 6 aya kadar ödemesiz, münasebetli koşullu krediler sunduklarını belirten Şimşek, sıradanlaşma sürecinde de Türkiye iktisadına destek vermeye devam edeceklerini aktardı.

El Birliği Devam Destek Kredileri, Patrona Maaş ve Kira Destek Kredisi

Şimşek, “El Birliği İle Devam Destek Paket”i kapsamında bir taraftan müşterilerin üretim girdilerinin ve ticari mal alımlarının finansmanı, gayri taraftan işlerinde ehliyetli gelire kavuşuncaya kadar maaş ve kira ödemelerinde muhtaçlık duyacakları finansman için, ödemesiz periyotlu avantajlı getiri nispetleri ile Maaş Destek Kredisi ve Kira Destek Kredisi imkânı sunduklarını belirtti. Paket kapsamında Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nden faydalanamayanlara KGF ile birebir koşullarla banka kaynaklarından kredi kullandırma imkanının da devam ettiğini belirten Şimşek, kelam konusu imkândan bölüm ayrımı olmadan pandemi periyodundan en çok etkilenen turizm ve parti bölümünün de faydalanabilmesini öngördüklerini aktardı.

Kent İçi Yolcu Taşımacılığı ve Eczacılara Şahsi krediler

Şimşek şöyle devam etti: “Pandemiden en çok etkilenen Kent içi Yolcu Taşımacılığı koluna ise ŞİYTK/Şehir içi Yolcu Taşımacılığı Kredisi eseri özelinde cazip orantılarla finansman sağlayacağız. Bu periyottaki özverili çalışmaları için teşekkür maksatlı olarak eczacılara şahsi kredi getiri orantıları uygulayacağız.

Dijitalleşmeye 6 ay ödemesiz devirli 36 aya kadar vadeli kredi

Şimşek, salgın sonrası devirde müşterilerimizin işlerini dijitalleştirme konusundaki taleplerinin artacağı bu çerçevede işlerini dijitalleştirmek isteyen müşterilerine de paket kapsamında, 6 ay ödemesiz periyotlu 36 ay vadeye kadar Dijital Dönüşüm Kredisi sunduklarını belirterek şunları söyledi; “Paketten yararlanacak müşteriler, İş Bankası’nın teknoloji iştiraki İşNet’in farklı hizmetlerinden de avantajlı koşullarla faydalanabilecekler. İşNet ile işbirliği içerisinde müşterilerimize sunmaya başladığımız fiyatsız e fatura ve e SMM kampanyamız devam etmektedir.

Paketlerle birlikte, ticari kartlarıyla harcamalarına 3 aya kadar erteleme, 18 aya kadar vadelendirme ve taksitlendirme yapabilen esnaflar, hususî orantılarla taksitli nakit avans kullanabilecek, ticari ek hesap, İşim Kart, İşim POS üzere farklı eserlerimizden de faydalanabilecekler”.

İhracatın finansmanı için krediler

Paketin değerli odaklarından birinin de ihracatçılar olduğunu söz eden Şimşek, “İhracatın finansmanı için ihracat kredisi kampanyaları yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda, Türk Lirası yahut azami 2 milyon dolar/euro limit hududuyla muhtelif vade ve ödeme seçenekleri ile yeni bir kampanya başlatıyoruz. İhracatçı müşterilerimizi bu periyotta artması öngörülen sanal fuarlara ve fiziki fuarlara iştirak kredisi ile de destekleyeceğiz. Bu kapsamda ihracatçı müşterilerimiz euro/dolar 25.000’a kadar 1 yıl vadeli ihracat taahhütlü döviz kredisi kullanabilecekler. Tekrar ihracat kredisi kullanan müşterilerimiz 3 ay boyunca Anadolu Sigorta’dan emtia taşıma sigortası eserini %10 indirimli olarak kullanabilecekler” diye konuştu.

Bu periyotta e-ihracat, e-ticaret ve dijital pazarlama meydanlarında müşterilerine yalnızca finansmanla değil, farklı iş birliği girişimleri ile de dokunmak istediklerini tabir eden Şimşek, “Online eğitim hizmeti sunan WORLDEF ile de bir iş birliği gerçekleştirdik. İş birliğimiz kapsamında müşterilerimiz WORLDEF’in sunduğu WORLDEF Prime üyeliğine %50 indirimli fiyatlarla ulaşabilecekler” dedi.

“Çiftçilerimiz için kişisel getiri orantıları ve İmece Kart avantajları sunuyoruz”

Salgın periyodunda hayati kıymeti bir sefer daha anlaşılan tarım bölümüne ve üreticilere yönelik olarak da paket kapsamında muhtelif vade ve ödeme seçenekleri ile şahsi getiri oranlı kredi kampanyaları tasarladıklarını kaydeden Şimşek, çiftçilerimizin “Pandemi Periyodu Destek Devam Kredisi” için teminat kolaylıklarından faydalanabileceklerini belirtti. Başkaca, “İmece Kart ile yapılan ziraî su ve elektrik ödemelerinde salgın periyodunda verdikleri ek 1 ay getirisiz devir avantajına Haziran ayında da devam ettiklerini, Anadolu Hayat Emeklilik ve Anadolu Sigorta ile çiftçi müşterilerimize şahsi tahliller sunmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

“Küçük İşletmelerimize Geleceğe Öde platformuyla destek oluyoruz”

İşletmelerin hiçbir fiyat ödemeden ya da taahhüt vermeden online işyerlerinden satış ve tahsilat yapmasına imkan veren, müşterilerin de online mağazalarda geleceğin alışverişini hiçbir ek fiyat ödemeden evvelden yapabilmesine imkan veren www.gelecegeode.com internet sitesine sponsor olduklarını aktaran Şimşek, El Birliği ile Destek Paketi’nin yanı sıra 3. parti iştirakleriyle özverili çalışmaya devam edeceklerini aktardı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287