Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

iPhone İçin 1 Hafta Boyunca Şarj Gereği Duyulmamasını Sağlayan Pil Üretildi

İngiltere merkezli Intelligent Energy isimli yeni bir şirketin iPhone için geliştirmiş olduğu hidrojenden gücünü alabilen yeni pil, modelin tam 1 hafta boyunca çalışmasını sağlamakta. Üstelik hiçbir şekilde şarj düşüklüğü veya kapanmalar gibi çeşitli sorunlar oluşturmadan çalışabilecek. Bir gün gelecek olan yeni teknoloji, ciddi anlamda bütün şarj problemlerini çözecek. Fakat bunun ne zaman olduğu bilinmemekte. Sık sık akıllı telefonlar için geliştirilmekte olan pil çözümlerinden bahsetmekteyiz ki bu da onlardan bir tanesi olarak hayatımıza yakın bir zamanda oldukça hızlı bir şekilde girecektir.

Hidrojenden Gücünü Alıyor!

İngiltere merkezli Intelligent Energy şirketi, hidrojenden gücünü alan yeni bir pil üreterek iPhone’un şarj olmadan 1 hafta boyunca çalışabilmesini sağlamakta. Hidrojen bataryasının boyutu nasıl? Oldukça ufak yapısı ile telefonun içerisine kolay bir şekilde yerleştirilebilen bu küçük pil olmasından dolayı ayrıca da LiIon piller ile beraber de kullanılabilmekte. Tek kullanımlık hidrojen kaynağı sayesinde 1 hafta boyunca telefona oldukça kolay bir şekilde takılarak çalışabilecek olan bu pil, bu süre zarfında tekrar şarj edilmesine hiçbir şekilde gerek duymayacak. Bu yeni teknoloji ile birlikte düşüncelerini de açıklayan Ingelligent Energy’nin CEO’su Henri Winand, “Cihazın gövdesinde oldukça büyük değişiklikler yapmadan yakıt hücresini oldukça ince olabilecek bir şekilde geliştirmeyi başardık.

İnsanlar Yeni Teknolojilere İhtiyaç Duyuyor!

Fakat artık insanlar şarj problemi yaşamamak için bu gibi yeni bir teknolojiye ihtiyaç duymakta. Bizde bu teknolojiyi geliştirdiğimize inanmaktayız” cümlelerini kullandı. Pilin ilerleyen günlerde tamamen ciddi bir şekilde iPhone’larda kullanılabileceği iddia edilmekte. Hatta şirketin CEO’su, Apple’la yakın bir çalışmaya başlayabileceklerine de inandığını belirtmektedir. Hidrojen batarya Android telefonlarda kullanılacak mı? Öteki cihazlar ile de uyumlu olabilmesi amacı ile gerekli bütün çalışmaların oldukça hızlı bir şekilde yapıldığını belirten şirketin yetkili isimleri; belki de şarj probleminin kökten çözülebilmesini sağlayabilecekler. Bu yeni teknoloji her ne kadar iPhone için geliştirilmiş olsa da bildiğiniz gibi iPhone’lar Android sistem telefonlara göre daha farklı bir yapıya sahipler. Yani bu demek oluyor ki iPhone için geliştirilebildiyse Android telefonlar için daha kolay bir şekilde geliştirilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287