Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

İngiliz turizm şirketlerinde “karantina” tasası

İngiltere’nin önde gelen seyahat ve konaklama şirketleri memlekette 8 Haziran’dan itibaren gelecek turistlere iki hafta boyunca karantina uygulanmasının turist akışını büsbütün bitirebileceği ikazını yaptı.

İngiltere’nin önde gelen yaklaşık 200 seyahat şirketi İngiliz hükümetine mektup göndererek devlete gelecek turistlere karantina uygulanmasından vazgeçilmesi çağırısında bulundu.

İngiltere’nin en büyük havaalanı işletmecisi Swissport’un başkanı Jason Holt, 8 Haziran tarihinden itibaren devlete gelecek turistlere yönelik laf konusu tatbikin turizm sanayisine büyük darbe vuracağını söyledi.

Holt, “Eğer bu karantinanın hakikaten virüsle çok ilgisi varsa ve devletin inançta olması için gerekiyorsa, neden mart ayında uygulanmadı?” tahlilini yaptı.

İngiliz yayın kurumu BBC’ye değerlendirmede bulunan Ryanair Üst Başkanı Michael O’Leary ise karantina pratiğinin Avrupa’dan İngiltere’ye gelen ziyaretçilerin büyük orantıda azalmasına neden olabileceğini kaydetti.

Avrupa’da pek çok memlekette koronavirüs vaka ve irtihal sayılarını İngiltere’den daha az olduğunu hatırlatan Michael O’Leary, “Italya, Yunanistan, İspanya ve Portekiz ziyaretçilere yönelik sınırlamaları kaldırırken, İngiltere yeni sınırlama getiriyor.” Tabirlerini kullandı.

İngiltere’de yeni tip koronavirüs (COVID-19) nedeniyle ölenlerin sayısı dün 324 artarak 39 bin 369’a çıkmıştı. Memleket, COVID-19 kaynaklı can kaybı sayısı bakımından Avrupa’da 1., yerkürede ise ABD’den sonra 2. sırada.

İngiltere’de 23 Mart’ta başlayan kısıtlamalarda 13 Mayıs’ta kısmi gevşemeye gidilerek egzersiz için dışarı çıkışlara getirilen sınırlama kaldırılmış, inşaat ve imalat kesimi personelleri üzere meskenden çalışmaları mümkün olmayan kimselerin de iş başı yapmasına müsaade verilmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287