Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

İçişleri Bakanlığı: 15 vilayette 9 bin 877 insana süreç yapıldı

İçişleri Bakanlığı, iki günlük sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 9 bin 877 kişi hakkında isimli ya da idari süreç yapıldığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, yeni tip koronavirüs (COVID-19) önlemleri kapsamında, 29 Mayıs Cuma günü saat 24.00 itibarıyla 15 vilayette başlayan sokağa çıkma kısıtlamasının, bu gece saat 24.00’te sona ereceği hatırlatıldı.

Kısıtlama kararına vatandaşların büyük orantıda entegrasyon sağladığı belirtilen açıklamada, az sayıda da olsa kısıtlama kararına uymayan vatandaşlara idari ya da isimli süreç uygulandığı tabir edildi.

Açıklamada, “Söz konusu kısıtlama kararına uymayan yekun 9 bin 877 şahsa Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nın ilgili unsurları kapsamında isimli ya da idari süreç yapılmıştır. Bugün saat 20.00 itibarıyla 24 vilayetimizdeki 2 belde, 20 köy, 34 mahalle ve 2 mezra olmak üzere yekun 58 yerleşim tarafında karantina önlemleri uygulanmaktadır. Karantina önlemi uygulanan yerleşim tarafındaki yekun nüfus 51 bin 669’dur.” denildi.

“Aziz milletimize teşekkür ediyoruz”

“64 bölgedeki, 428 yerleşim konumunda karantina kararı kaldırılmıştır.” haberine bölge verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Gelinen nokta itibarıyla bir müddettir büyük bir toplumsal muvaffakiyetle uyguladığımız önlemlerin salgının yayılmasını tedbire noktasında olumlu netice vermesi, vaka artış suratındaki düşüşle birlikte denetimli olağanlaşma sürecine geçilmiştir. Bugüne kadar yapılan fedakarlıkları düşünerek adım atmak, ‘kontrollü toplumsal hayat’ı öncelemek, ferdî korunma önlemlerimizi, maske tasarrufu, içtimaî araya riayet ve el hijyeni üzere ferdi tedbirlerimizi hassasiyetle pratiğe devam etmek, başarımızı kalıcı hale getirmek için kuraldır.

Denetimli toplumsal hayatımızda market, alışveriş merkezi, restoran, lokanta, park/piknik meydanları, mesire mekanları, berber, kuaför, pazar yanı, cadde ve sokak üzere dış mekanlarda maske kullanma ve aralık kurallarını uygulamaktan asla vazgeçmemeliyiz. Unutmamalıyız ki önlemlere güçlü formda uyduğumuz sürece salgını denetim altında tutabiliriz.

Aziz milletimize, bu kavi süreçte gösterdikleri sabır, fedakarlık ve özveriden ötürü bir sefer daha teşekkür ediyoruz. Milletimizin desteği ile her zorluğun üstesinden geldiğimiz üzere COVID-19 salgınının da üstesinden geleceğiz.”

Kaynak: AA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287