Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

İçeriğinize Ücretsiz Kaliteli Geri Bağlantılar Nasıl Alınır?


İçeriğinize Ücretsiz Kaliteli Geri Bağlantılar Nasıl Alınır?

.

.

Bu yayın bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Ayrıntılar için lütfen tüm bilgilendirme politikamı inceleyin.

“Kaliteli geri dönüşler nasıl elde edilir” blog dünyasında neredeyse her gün duyduğum bir soru. Birçok insanın bu soruyu sorması şaşırtıcı değil çünkü geri bağlantılar şüphesiz SEO’yu öğrenirken önemli bir sıralama faktörü.

Bu kadar önemli görünen bu kaliteli geri bağlantıları nasıl alabiliriz?

Bu küçük konuşmayı henüz duymadıysanız, size ilk söyleyen olmama izin verin; kaliteli geri bağlantıların kazanılması gerekir. Yüksek kaliteli içerik yazmıyorsanız, yüksek kaliteli geri bağlantılar bekleyemezsiniz.

Ama neyse ki, kapak tarafında, harika içerik yazmak size kaliteli bir geri bağlantı listesi sağlayabilir.

Geri bağlantılarınızın çoğu zaman içinde doğal olarak gelse de, arkanıza yaslanıp onları beklemek gerekli değildir. Ücretsiz olarak yüksek kaliteli geri bağlantılar bulmak için birkaç beyaz şapka proaktif yolu vardır.

Debbie Gartner’ın SEO e-kitaplarını alın: Sayfada Kolay SEO (yeni başlayanlar için) ve SEO için Kolay Geri Bağlantılar. Debbie, ayda 300.000’den fazla sayfa görüntüleme yüksek kaliteli SEO trafiği nedeniyle blogundan 6 rakam kazanıyor. Aynı şeyi yapabilmeniz için organik sonuçların nasıl alınacağını tam olarak öğretiyor!

SEO’da Geri Bağlantılar nelerdir?

Geri bağlantı, World Wide Web’deki bir sayfanın başka bir kaynaktan bağlandığı zamandır. Google, yetki ve alaka düzeyini ölçmenin bir yolu olarak geri bağlantıları kullanır. Geri bağlantılar, SEO’yu iyileştirmenin ve daha fazla trafik ve dönüşüm elde etmenin iyi bir yoludur.

Ücretsiz Geri Bağlantılar Oluşturun

Çalışan yöntemleri öğrenmek ve uygulamak için zaman ayırırsanız, ücretsiz geri bağlantılar oluşturmanın birçok yolu vardır. Tavsiye ediyorum bir şey, sadece beyaz şapka SEO yöntemlerine sopa olmasıdır. Siyah şapka SEO yöntemleri size daha hızlı sonuçlar getirebilir, ancak Google bunları kullandığınızı öğrendiğinde web sitenizi de tanımlıyorlar. Endişelenmeyin, blogumda yalnızca beyaz şapka yöntemleri öğretiyorum ve uzak durduğunuzdan emin olmak için bunları her zaman göstereceğim.

Yüksek Kaliteli Backlinks Ücretsiz

Peki bu yüksek kaliteli geri bağlantıları nereden ücretsiz alabiliriz? “Yüksek kalite” bir şeyin bize paraya mal olması gerekmez mi? Pratik olarak konuşurken, evet. SEO düşünüldüğünde hayır. Tüm gerçek yüksek kaliteli geri bağlantılar ücretsiz olacaktır.

İçeriğinizin Google için doğal görünmesi için hem normal hem de takip edilmeyen bağlantıların kapsamlı bir dengesini kesinlikle isteyeceksiniz.

Düzenli Takip Geri Bağlantıları

Her zaman düzenli bir backlink takip edilecektir. Bu, arama motorları web’de içeriği tararken, içeriğinize, içeriğinizden ve içeriğinizle bağlantı kuran tüm bağlantıları izledikleri anlamına gelir.

Geri Takip Yok

Takip edilmeyen geri bağlantılar, “takip etme” etiketi ile işaretlenmiş bağlantılardır. Bu bağlantılar web sitenize “SEO suyu” aktarmaz, ancak yine de önemlidir.

Yüksek Kaliteli Geri Bağlantılar Listesi

Daha fazla uzatmadan, bu liste web sitenize geri bağlantılar oluşturmak için harika fırsatlar bulmanıza yardımcı olacaktır.

Manuel Olarak Geri Bağlantılar Oluşturma

Manuel olarak geri bağlantı oluşturmanın 12 yolu:

1. İçeriğinizi Paylaşın

İçeriğinizi e-posta listeniz, Flipboard, LinkedIn, Google Plus, Facebook, Pinterest, Twitter veya diğer açık ağ sitelerinde paylaşıyor olun, başkalarının görmesi için içeriğinizi paylaşarak başlamak en iyisidir. Takipçileriniz beğenir ve değerli bilgiler kazanırsa, doğal olarak ona bağlanabilirler.

2. HARO’ya katılın

HARO (Help A Reporter), muhabirleri ve içerik oluşturucuları kaynaklarla (diğer içerik oluşturucularla) buluşturan harika bir sitedir. Tüm yetki alanlarındaki bilgi için yüksek otorite sitelerinden taleplerle günde üç e-posta almak için HARO’ya katılın. Her bir montaj talebine yanıt verin ve eğer seçilirse, yüksek yetkili bir siteden takip edilen bir geri bağlantı alın.

3. Geri Bağlantı İsteyin

Geri bağlantı istemek, bunları elde etmenin popüler bir yoluydu, ancak zaman geçtikçe, çok sayıda istek bu yöntemi hızlı bir şekilde spam haline getirdi. Bir niş ağda aktif olanlar için hala çalışabilir. İzleyicilere fayda sağlayacağını gerçekten hissediyorsanız, tanıdıklarınıza sorun ve en yeni gönderinize bir bağlantı için değer sağlayın.

4. Değerli Resimler ve İnfografikler Yaratın

İnfografikler, yüksek oranda alakalı web sitelerinden geri bağlantı almanın hızlı bir yoludur. Tek sorun, grafik tasarımınızın kusursuz olması gerektiğidir. Yüksek kaliteli bir Infographic veya resim oluşturamazsanız, bunu sizin için yapmak üzere bir grafik tasarımcı işe almayı düşünün.

5. Yüksek Alan Adı Yetkisine Sahip Web Siteleri İçin Konuk Postası

Bu yöntemi akıllıca kullandığınız sürece misafir bloglama ölmez. Herhangi bir web sitesi için bir gönderi yazabileceğiniz ve yazarın açıklama kutusuna blogunuza veya web sitenize bir bağlantı gönderebileceğiniz bir gün vardı. Bu bağlantıların değeri çok düşük. Misafir bloglama yaparken, ana siteye, yayınınıza web sitenize doğal geri bağlantılar ekleyip ekleyemeyeceğinizi sorun. İzin veriyorlarsa, konuk postasının ilk 300 kelimesine 1 ila 2 bağlantı eklemek idealdir.

İlgili yazı: Popüler Bir Blogda Nasıl Davet Edilir

6. Geçen Haftalara Dahil Olmasını İsteyin

Blogcuların toplayıcı dostu blog yayınlarını hızlı bir şekilde bulmalarına yardımcı olmaya adanmış Facebook grupları var. Blogcular her gün toplamalarına ekleyebilecekleri farklı blog konularına bağlantılar soran istekleri yayınlarlar. Bu, ölçütlere uyan yayınlarınız olduğunda ücretsiz geri bağlantı almak için harika bir fırsattır.

Facebook’ta bu üç grubu arayın ve toplama geri bağlantıları hakkında daha fazla bilgi edinmek için erişim isteyin: Blogger Toplama İstekleri, Blogcular Toplama için Bağlantıları Paylaşma ve Blogger Toplamaları

7. Kendi Yazılarınızdan Gelen Bağlantılar

Pek çok blogcu, SEO amaçları için uygun dahili bağlantının önemini unutuyor. Organik trafik alan bazı güçlü yayınlarınız varsa, “bağlantı suyu” nu aktarmak için bazı ilgili yayınlara bağladığınızdan emin olun. Ayrıca, doğru gezinme ve dahili bağlantı, Google’ın blogunuzu bir bütün olarak daha iyi anlamasına yardımcı olur ve bu da SEO’ya yardımcı olur.

8. YouTube Videoları Oluşturun

YouTube, alakalı geri bağlantılar almanın harika bir yoludur. Podcast’ler veya yardımcı eğiticiler oluşturursanız, bir YouTube kanalı büyütün ve videoları ilgili blog yayınlarınıza geri bağlayın.

9. Quora üzerinde etkileşim

Quora’dan gelen geri dönüşler takip edilmiyor, ancak bu düşük kaliteli oldukları anlamına gelmiyor. Blog konularınızla ilgili sorulara yardımcı yanıtlar bırakın ve ilgili yayınlarınıza geri bağlantı verin.

10. Başkalarının Blog Yazılarına Değerli Yorumlar Bırakın

Diğer bloglarda değerli yorumlar bırakmak, takip edilmeyen geri dönüşler almanın bir yoludur. Bu bağlantılar birkaç nedenden dolayı hala önemlidir. İlk olarak, blog yorumlarını okuyucunuzu büyütmenin bir yolu olarak düşünün. Belirli bir anahtar kelime öbeğini hedefleyen yeni bir gönderi veya sayfa yazarsanız, bu kelime öbeğini Google’da arayın ve bu gönderiler hakkında yorum yapın. Bağlantıyı ilgili yayınınıza bırakın (yalnızca verilirse “web sitesi” alanında).

11. Wikipedia’da Kopuk Bağlantıları Kontrol Edin

Wikipedia’da iyi sıralanan bir konuya blog yazısı yazdığınızda, bozuk bağlantılar için ilgili sayfaya bakın. Kaynağınızı bozuk bir bağlantıyı değiştirmek için kullanabiliyorsanız, soru sorulmaz. Aksi takdirde, Wikipedia’dan geri bağlantı eklemenin tek yolu katkıda bulunmak ve sayfaya değerli içerik eklemektir.

12. Nişinizde Aktif Forumlara Katılın

Etkileşimlerinizde bağlantı yayınlamak kabul edilebilir olduğu sürece, niş forumlar geri bağlantılarınızı oluşturmanın harika bir yoludur. Birçok forum izlemeyen bağlantılar sağlar, ancak nişinizde düzenli (takip edilen) bağlantılara izin veren bazı şeyler olabilir! Bir bağlantıyı bırakmadan ve trafiğin (ve bağlantı suyunun) blogunuza akacağını ummadan önce yardımcı olduğunuzdan emin olun ve güven oluşturun.

Web Sitem İçin Geri Bağlantılar Nasıl Oluşturulur

Web siteniz için geri bağlantı oluşturmanın en iyi ve sıklıkla gözden kaçan yollarından biri, ilgili gönderilerinizi doğal ve yararlı bir şekilde birbirine bağlamaktır. Okuyucularınız ve arama motorlarının taraması için açık bir gezinme oluşturmak istiyorsunuz.

SEO’da “geri bağlantı almaktan” çok daha fazlası vardır, ancak birçok blog yazarının diğer stratejileri nasıl uygulayacağı hakkında hiçbir fikri yoktur. Örneğin, anahtar kelime araştırması ve site yapısı da önemlidir.

Kaliteli Geri Bağlantılar Satın Alın

Bunu sadece bir kez söyleyeceğim. Kaliteli geri bağlantı satın almayın. Bu siyah şapka SEO yöntemidir ve Google bunu yasaklar. Geri bağlantılar için ödeme yaparken bulunursanız, Google sitenizi cezalandırır ve bir daha asla sıralamaya girmez. Geri bağlantı satın almanın ilk artışı, gelecekte neden olacağı sorunlara değmez.

2020’de Nasıl Geri Dönülür

2020’de geri bağlantıların nasıl elde edileceği tam olarak budur. Bu 12 yöntem, blog yazarları ve çevrimiçi işletme sahipleri tarafından her zaman güçlü bir etki alanı ve çevrimiçi varlık oluşturmak için kullanılır.

Kaliteli geri dönüşleri nereden almak istersiniz?

“Kaliteli geri dönüşler nasıl edinilir” blog dünyasında duyduğum bir soru

.

.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287