Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Honda’dan ‘taşıt kredisi’ değerlendirmesi

Honda Türkiye Umumi Yönetici Yardımcısı Bülent Kılıçer, kamu bankalarının açıkladığı yeni “taşıt kredisi” paketine ait, “Devletimizin kamu bankaları aracılığıyla yapmış olduğu bu son ‘kredi desteği’ paketini kesimimizi hareketlendirecek olumlu bir hareket olarak görüyoruz.” dedi.

Kamu bankaları, olağanlaşma sürecine geçiş ve içtimaî hayatın canlanması için “konut kredisi”, “taşıt kredisi”, “sosyal hayatı destek” ve “tatil destek” olmak üzere 4 yeni kredi paketini hayata geçireceğini açıkladı.

Yerli üretim yapan ittifaklı firmalardan sıfır kilometre binek araç (motosiklet dahil) yahut ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilere firmalar ile yapılan itilaflar bazında değişmek üzere aylık yüzde 0,49-0,69 nema orantısı ile taşıt kredisi imkanı sunulacak.

2. el binek araç (motosiklet dahil) yahut ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilere yüzde 0,82 nema orantısı ile taşıt kredisi imkanı sağlanacak.

Azami 6 ay ödemesiz yekun azami 60 ay vadeli 2. el binek araba ve ticari taşıt kredilerinde azami limit 150 bin TL olacak. Kredi fiyatı kasko bedeli üzerinden öz kaynak/yabancı kaynak üzerinden hesaplanacak olup 7 yaşa kadar olan taşıtlar kredilendirilecek.

“Tüketicileri cesaretlendirecek ve talebi de yukarıya çekecektir”

Açıklanan kredi paketinin kola ek sağlayacağına işaret eden Kılıçer, “Devletimizin kamu bankaları aracılığıyla yapmış olduğu bu son “kredi desteği” paketini bölümümüzü hareketlendirecek olumlu bir hareket olarak görüyoruz.” dedi.

Bülent Kılıçer, otomotivdeki düşük nema ortamının devam ettiğini anımsatarak, şunları kaydetti:

“Aslında bu destek süreci yaklaşık 8 aydır tatbikte. Fakat bugün itibariyle hem kuralları düzgünleştirilmiş hem de kapsamı genişletilmiş oldu. Bu üslup destekler umumi mealde pazarı müspet etkilerken, tüketicileri cesaretlendirecek ve talebi de yukarıya çekecektir.”

Kaynak: AA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287