Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Galaxy Fold 2’de S Pen Desteği Olacak mı, Olmayacak mı? Görünür Oldu!

Samsung’un S Pen desteğini Galaxy Fold 2‘ye taşıyabileceği, bir vadedir konuşuluyordu. Lakin bunun gerçeğe dönüşmeyeceği, yeni bir raporla neredeyse katılaştı.

Yeni rapor, Samsung’un bir mühlet evvel Galaxy Fold 2’ye kalem desteği getirmek için hakikaten çalıştığını, ama bundan sağlamlık gerekçesiyle vazgeçtiğini söylüyor. Argümana nazaran Samsung, katlanabilen telefonlara yönelik bir dijitalleştirici üzerinde bir ortağıyla birlikte bir yıldan uzun vadedir çalışıyor. Dijitalleştirici, kalemden gelen girişi algılamaya yarıyor ve ekran panelinin altında konum alıyor. Samsung, dijitalleştiriciyi Galaxy Note ve Galaxy Tab cihazlarında problemsiz olarak kullanıyor, lakin birebirini katlanan cihazlarda yapmanın daha güçlükle olduğu belirtiliyor.

Samsung’un katlanabilen ekranlar için kendisine getirdiği kurala nazaran, ekranın en az 200.000 katlama ve açmaya dayanması gerekiyor. Dijitalleştiricinin performansı ise teze nazaran 100.000 katlamadan sonra düşmeye başlıyor ve Samsung’un sağlamlık standardını karşılamıyor.

Samsung, devirle yerinde sağlamlığa sahip bir dijitalleştirici üretmeyi muhtemelen başaracaktır, fakat S Pen desteğinin Galaxy Fold 2’ye yetişmeyeceği anlaşılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287