Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

G7’den fakir memleketlerin borç ödemelerine ait açıklama

ABD Kaynak Bakanlığından yapılan duyuruya nazaran, G7 maliye bakanları, borç şeffaflığı ve sürdürülebilirliğine ait ortak açıklama yaptı.

Ortak açıklamada, G7 maliye bakanlarının en fakir ve savunmasız memleketlere odaklanarak yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı atılan milletlerarası ekonomik adımların geliştirilmesi için birlikte çalışmaya devam edeceklerinin altı çizildi.

COVID-19 salgınının birçok düşük gelirli memlekette mevcut borç kırılganlıklarını kötüleştirdiği belirtilen açıklamada, borç sürdürülebilirliğinin ve şeffaflığının ehemmiyetine işaret edildi.

COVID-19’la savaşta düşük gelirli memleketlere yardımcı olma kararlılığı yinelendi
Memleketler arası finans kuruluşlarının en savunmasız devletleri destekleme gayretlerinin memnuniyetle karşılandığı vurgulanan açıklamada, şu sözlere taraf verildi:

“En fakir memleketler için resmi ikili borç ödemelerini, 2020 sonuna kadar ve muhtemelen daha uzun periyodik askıya alarak ve salgına müdahale etmeleri hedefiyle bu memleketlere içtimaî, tıbbi ve gayri tedbirleri finanse etmeleri için mali imkan sağlayarak, G20 ve Paris Kulübü tarafından kabul edilen Borç Hizmetini Askıya Alma Teşebbüsü’nü uygulamayı taahhüt ediyoruz.”

Açıklamada, tüm resmi kreditörlerin bunu tatbike davet edileceği belirtildi.

COVID-19 salgınına müdahalede düşük gelirli devletlere yardımcı olma kararlılığı yinelenen açıklamada, borç sürdürülebilirliği ve şeffaflığını teminat altına almak için G20, Paris Kulübü, IMF, Yerküre Bankası ve öteki kreditörlerle çalışılmaya devam edileceği kaydedildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287