Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Facebook’taki Fotoğraflarınızı Google Fotoğraflar’a Aktarın

Facebook, kendi platformu üzerindeki fotoğraflarınızı ve görüntülerinizi Google Fotoğraflar‘a taşımanızı daha kolay bir hale getirdi. Araç daha evvel yalnızca İrlanda’daki kullanıcılara sunuluyordu ve sonrasında kimi nahiyelerde tasarrufa açılmıştı.

Facebook’un yeni duyurusuna nazaran fotoğraflarınızı Google Fotoğraflar hesabınıza taşımanızı sağlayan araç, tüm yerküreye açıldı. Bu adresten ulaşılabilen araç, fotoğrafları Facebook profilinize bir ilişki içerecek biçimde Google Fotoğraflar’a kopyalamanıza müsaade veriyor. Araç, hem masaüstü site hem de mobil site üzerinden çalışıyor. Sürecin gerçekleşebilmesi için Facebook’un Google Fotoğraflar kitaplığınıza erişim müsaadesi vermeniz gerekiyor (evet, Facebook’un geçmişini düşünerek bu türlü bir müsaade verirken birkaç defa düşünmenizde ve yukarıdaki resmi vakit zaman gördüğümüzü hatırlamanızda yarar var).

Araca Facebook üzerinden Ayarlar > Facebook Haberleriniz > Fotoğraflarınız yahut Görüntülerinizi Aktarın yolunu izleyerek ve gaye olarak Google Fotoğraflar’ı seçerek de ulaşılabiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287